1234

Tisková zpráva z rady města 24. května 2023

Václavská 5. etapa

Poslední etapa rekonstrukce Václavské ulice začne 26. června. V ulici Pod Hradem se chystá rekonstrukce kanalizace a vodovodu a nový bude i dlážděný povrch. V září se uskuteční první ročník rockového festivalu Starý Otín. Na 4. základní škole se přes prázdniny vymění okna a opraví fasáda na pavilonu školní jídelny. To jsou některá témata, kterým se věnovali městští radní na svém posledním jednání. Více si můžete přečíst v tiskové zprávě.

Poslední etapa rekonstrukce Václavské ulice začne 26. června

Rada města schválila zadání veřejné zakázky na pátou etapu rekonstrukce Václavské ulice. Jde o poslední etapu opravy Václavské ulice, a to od křižovatky s ulicí Na Točně po nový kruhový objezd u Penny marketu. Do výběrového řízení se přihlásily tři firmy a jako nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka společnosti Swietelsky stavební s.r.o. za cenu 8.364.025 Kč včetně DPH. Předmětem veřejné zakázky je oprava krytu vozovky, stavební úpravy stávajících přilehlých zpevněných ploch, chodníků, vozovky vedlejších místních komunikací a sjezdů. Celkem jde o zhruba 350 metrů dlouhý úsek. Nově také vznikne asi deset parkovacích míst mezi vozovkou a řadovými garážemi. Součástí stavby je nový vodovod včetně vodovodních přípojek a veřejné osvětlení. Rekonstrukce začne 26. června hotovo by mělo být do 24. září 2023. „Doprava bude po celou dobu rekonstrukce vedena tak, aby byl vždy zajištěn přístup do sídliště Hvězdárna, i když bude potřeba částečně omezit parkování na sídlišti. Věříme, že ale v menším letním provozu na sídlišti to bude bez problémů. O všech dopravních omezeních budeme včas informovat,“ řekl starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár.

V ulici Pod Hradem se chystá rekonstrukce kanalizace a vodovodu a nový bude i dlážděný povrch

Rada města schválila návrh zadání veřejné zakázky na rekonstrukci kanalizace včetně přípojek, rekonstrukce vodovodu včetně přípojek a vybudování nového vodovodního řadu, úpravu stávající dlažby z kočičích hlav a řešení dešťových vod v ulici Pod Hradem. „Akce bude rozdělena do dvou etap. V první se opraví ulice po dřevěný můstek, který se také vymění a v druhé etapě dojde k rekonstrukci zbytku ulice až po budovy speciální školy,“ vysvětlil starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár. Práce začnou 7. srpna a hotovo by mělo být do 8. prosince 2023.

V září se uskuteční první ročník rockového festivalu Starý Otín

Rada města schválila uzavření smlouvy mezi městem a Michalem Chramostou, který zajistí pořádání hudebního festivalu Starý Otín, který se uskuteční v sobotu 16. září 2023 v otínském venkovním amfiteátru. „Město prostřednictvím Městské kultury Jindřichův Hradec poskytne na pořádání festivalu 300.000 Kč s tím, že zpátky obdrží 50 % z celkové tržby z prodaných vstupenek,“ řekl místostarosta Jindřichova Hradce Radim Staněk. Na festivalu zahraje třeba Tlustá Berta, Petr Kolář a band, Elvis Presley Revival, Kreyson Memorial, Brutální Jahoda nebo Gorilla Crash.

Na 4. základní škole se přes prázdniny vymění okna a opraví fasáda na pavilonu školní jídelny

Do výběrového řízení na výměnu oken a opravu fasády školní jídelny se přihlásilo pět firem, jako nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka společnosti Oknostyl group s.r.o. z Kuřimi za cenu 5.947.150 Kč včetně DPH. Rada města schválila zadání této veřejné zakázky. Kromě výměny oken firma nahradí také jedny venkovní a jedny vnitřní dveře a prosklenou stěnu u jídelny. Dojde také na opravu fasády, ta dostane nový nátěr a zmizí tak malba jezevčíka na zdi jídelny. Venkovní práce začnou 19. června 2023 a dovnitř se dělníci přesunou spolu se začátkem letních prázdnin od 1. července. Komplet hotovo by mělo být do 8. září 2023.

Ve školní kuchyni 4. základní školy se opraví také elektrické rozvody

Na základě vypsaného výběrového řízení byly doručeny čtyři nabídky na rekonstrukci elektrického rozvaděče a elektrických rozvodů ve školní kuchyni 4. základní školy. Jako nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka firmy L.M. electric s.r.o. za cenu 673.709 Kč včetně DPH. Oprava elektroinstalace bude probíhat od 3. července do 18. srpna.

V kuchyni na 2. základní škole budou mít nový konvektomat

Rada města schválila návrh zadání veřejné zakázky na nákup konvektomatu do školní kuchyně 2. základní školy. Součástí zakázky je i úprava stávajících nerezových podstavců konvektomatu. Stávající konvektomat byl pořízen v roce 2006 a další jeho provoz je spojen s opravami. Ve školní kuchyni jsou celkem dva konvektomaty, které byly pořízeny ve stejném roce, přičemž v rámci této zakázky dojde k výměně jednoho z nich. Vítězná firma by konvektomat měla do školní kuchyně dodat během srpna.

Dům s pečovatelskou službou v Růžové ulici bude mít modernizovaný výtah

Výtah v domě s pečovatelskou službou v Růžové ulici už je starší a poruchový, a protože je pro řadu obyvatel domu nutností, je třeba zajisti jeho bezproblémové fungování. Na letošní rok bylo původně počítáno s výměnou výtahu. Odborná firma OTIS ale nakonec po revizi výtahu zhodnotila, že postačí jeho modernizace. Bude potřeba nový rozvaděč, elektroinstalace nebo výměna nosných lan. Modernizaci provede nejpozději od 2. října 2023 firma OTIS a.s. za cenu 621.977 Kč včetně DPH.

Rada rozdělila další dvě dotace na podporu sportu

O poskytnutí finanční dotace z opatření č. 3 - Příspěvek na pořádání sportovních akcí a na sportovní reprezentaci města Dotačního programu města Jindřichův Hradec na podporu sportu v roce 2023 si požádala organizace AE MTK Jindřichův Hradec z. s. a Plavecký klubu Jindřichův Hradec, z. s. Aerobic teamu MTK Jindřichův Hradec, z. s. poskytne město dotaci ve výši 30.000 Kč na pořádání závodu ve sportovním aerobiku a fitness s názvem FISAF.CZ v Jindřichově Hradci, který se uskuteční ve dnech 27. a 28. května 2023 v Městské sportovní hale v Jindřichově Hradci. Uvedené závody mají celorepublikový charakter, jsou určeny pro závodníky II. a III. výkonnostní třídy a zúčastní se jich cca 860 soutěžících napříč vypsanými kategoriemi. Plaveckému klubu Jindřichův Hradec, z. s. přidělila rada města dotaci také ve výši 30.000 Kč na účast závodníků na Letních MČR juniorů a pohárech v plavání.

JIKORD nabízí i letos speciální jízdenky JIKORD plus a JIKORD plus Bavorsko

Rada města schválila uzavření smlouvy o spolupráci při zavedení a používání jízdenky JIKORD plus a JIKORD plus Bavorsko. Zvýhodněné jízdenky fungovaly už loni. Jihočeská jízdenka s obchodním názvem JIKORD plus a JIKORD plus Bavorsko je jednodenní jízdní doklad, který nabízí cestujícím atraktivní cestování po Jihočeském kraji s přesahy do sousedních krajů, v případě rozšířené (mezinárodní) verze i po vybraném území Svobodného státu Bavorsko (JIKORD plus Bavorsko), bez nutnosti koupě dalšího jízdního dokladu. Cena jízdenky JIKORD+ činí 250 Kč, cena jízdenky JIKORD+ B činí 290,- Kč a cena jízdenky JIKORD+ B (skupina) činí 440 Kč. Další informace možno získat na www.jihoceskajizdenka.cz.

Novou vedoucí odboru živnostenského a správních činností bude Jana Nováková

Rada města jmenovala na základě výběrového řízení do funkce vedoucí odboru živnostenského a správních činností s účinností od 1. září 2023 Janu Novákovou. Současný vedoucí odboru Jaroslav Krafka odchází od 31. srpna 2023 do důchodu a Jana Nováková se tak stane jeho nástupkyní. Jana Nováková vystudovala VOŠ České Budějovice, obor bankovnictví, a Jihočeskou univerzitu, obor provozně podnikatelský. Pracovala na Generálním finančním ředitelství a v současné době je zaměstnankyní města Jindřichův Hradec, kde od poloviny roku 2022 působí na pozici rozpočtáře odboru finančního.


Eliška Čermáková, tisková mluvčí

Vytvořeno 26.5.2023 8:29:31 | přečteno 677x | eliska.cermakova
load