1234

Tradiční setkání plastikových modelářů přilákalo mnoho návštěvníků. K vidění bylo až 320 modelů.

Modelarska soutez (14)

V sobotu 11. března 2023 se v Domě dětí a mládeže v Jindřichově Hradci uskutečnilo tradiční setkání plastikových modelářů. Místní skupina jindřichohradeckých modelářů, kteří jsou sdruženi v Klubu plastikových modelářů, připravila výstavní soutěž pro děti a mládež Juniorkit, která se letos konala již poosmnácté.  Zároveň se konal i 8. ročník soutěže dospělých modelářů – Jindřichohradecká růže.

K vidění bylo celkem 320 modelů různých kategorií od letadel, vojenské techniky, civilní techniky, aut, lodí až po na stavbu časově náročných diorám.

V dopoledních hodinách akci navštívil místostarosta Bohumil Komínek, který za město Jindřichův Hradec vybral model Petra Křečka z Litoměřic. Jednalo se o model letadla SBD-2 Dauntless v měřítku 1:32. Odpoledne předal tomuto modeláři starosta města Michal Kozár cenu starosty (knihu a pracovní stojánek na stavbu modelů). „Ocenit by si zasloužili všichni. Když si představím jen ten čas strávený nad každým modelem. Hodiny, mnohdy i měsíce trpělivosti, přesnosti a pečlivosti. Modelařinu vidím jako vhodné využití volného času. Rozvíjí šikovnost, technické myšlení a zájem o vědu a techniku,“ řekl starosta města. Oba zástupci města ocenili umění zúčastněných modelářů a kvalitu vystavovaných modelů.  „Návštěva pana starosty byla pro nás bonus. Velice nás všechny zaujal svými znalostmi typů techniky letadel,“ řekl jeden z organizátorů Roman Soudek. Organizátoři sobotní soutěžní výstavy hodnotí letošní ročník jako vydařený, jelikož se na ni přišlo podívat nejen spousta Jindřichohradečáků, ale i návštěvníků z blízkého okolí. O tom, že se jejich úsilí vyplácí, svědčí i velký zájem modelářů ze všech koutů republiky, kteří již pravidelně tuto akci navštěvují. 

Organizace především soutěže pro děti a mládež se neobejde bez podpory sponzorů, kterým tímto děkujeme za příspěvky, či finanční podpory z grantů. I v letošním roce město Jindřichův Hradec přispělo příspěvkem na volnočasovou činnost pro děti a mládež na nákup hodnotných modelářských cen, kterými byli odměněni vybraní soutěžící v soutěži Juniorkitu. 

Setkání se zúčastnili nadšenci nejen z Jindřichova Hradce, ale například i z Plzně, Nýrska, Liberce, Komárova, Dobříše, Loun, Kladna, Berouna, Týna nad Vltavou, Písku, Českých Budějovic, Tábora, Hrochova Týnce, Jihlavy, Třebíče Sedlčan, Hlinska v Čechách, Třeboně, Vlašimi a Prahy.


Tradiční setkání plastikových modelářů

Modelarska soutez (1)

Modelarska soutez (1)

 
Modelarska soutez (8)

Modelarska soutez (8)

 
Modelarska soutez (10)

Modelarska soutez (10)

 
Modelarska soutez (7)

Modelarska soutez (7)

 
Modelarska soutez (12)

Modelarska soutez (12)

 
Modelarska soutez (13)

Modelarska soutez (13)

 
Modelarska soutez (14)

Modelarska soutez (14)

 
Modelarska soutez (15)

Modelarska soutez (15)

 
Modelarska soutez (19)

Modelarska soutez (19)

 
 
Vytvořeno 12.3.2023 12:29:44 - aktualizováno 12.3.2023 12:43:08 | přečteno 279x | Ing. Karolína Bartošková
load