1234

Týden knihoven

Městská knihovna

Také letos vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky Týden knihoven od 6. října do 12. října 2014. Celý měsíc budou v Městské knihovně Jindřichův Hradec probíhat přednášky, výstavy, autorská čtení.

 

Dále pak

· oceníme nejstarší aktivní seniory naší knihovny

· rozšíříme služby na pobočce Vajgar o půjčování čtečky elektronických knih

· vyhlásíme amnestii pro zapomnětlivé čtenáře (pouze v Týdnu knihoven)

· zahájíme pravidelné veřejné předčítání z dětských knih (7.10.2014 od 16.00)

· uskutečníme prodej vyřazených knih (od 1.10.2014)

TALK SHOW SE SPISOVATELEM VLASTIMILEM VONDRUŠKOU
(2.10.2014 – 17:00 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)

Městská knihovna zve na setkání s populárním spisovatelem historických románů, ze kterých se staly bestsellery. Vlastimil Vondruška povypráví vážně i nevážně o životě, historii a literatuře. Přiblíží historické prameny, které jsou autorům k dispozici a vysvětlí, jak se dají používat. Pokusí se též naznačit, jak na jejich základě přichází autorská inspirace.

Vojtěch Trčka: ISLAND - ZEMĚ OHNĚ A LEDU
(7.10.2014 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)

Začátkem léta 2013 se stopaři Jacob Rundgren (16 let) a Vojtěch Trčka (22 let) vydali procestovat řídce osídlený sopečný ostrov plný gejzírů, vodopádů, horkých pramenů, tajuplných jeskyň, ledovců, kráterů, lávových polí, světlých nocí a přátelských lidí...

HISTORICKÝ ROMÁN FRANTIŠKA NIEDLA
(9.10.2014 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)

Milovníkům knih o české historii by nemělo uniknout setkání s rodákem z Českých Budějovic. Od Františka Niedla, autora temných historických thrillerů, se například dozvíme, kterou knížku napsal jako první, jak se dostal k jachtaření a kolik vystřídal profesí...

Marie Fronková: MISTR JAZZU - JAROSLAV JEŽEK
(16.10.2014 – 16:00 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)

Tento hudební skladatel, dirigent, hudební improvizátor, dramaturg a klavírista přinesl do české/československé populární hudby zcela nový a originální tvar. Jeho hudba ke hrám Osvobozeného divadla postupem času zlidověla. Ježek se vyznačoval svěžími melodickými nápady, harmonickou a rytmickou vynalézavostí. K jeho nejznámějším skladbám patří: Bugatti-step, Tři strážníci, Život je jen náhoda, Tmavomodrý svět, Klobouk ve křoví či Nebe na zemi.

PhDr. Josef Hrdinka, Ph.D.: JAK SE BRÁNIT VYHOŘENÍ A DEPRESI
(23.10.2014 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)

Tlak na efektivitu a výkonnost v práci nepolevuje, spíše naopak. Rozlišit, zda člověk trpí depresí, nebo vyhořením, ale není jednoduché. Mnoho příznaků se totiž prolíná a překrývá. Najít odpovědi na tuto problematiku se nám pokusí křesťanský psycholog Josef Hrdinka.

Ing. Pavel Lukášek M.Sc: VÍME, CO JÍME
(30.10.2014 – 17:00 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)

Co se skrývá za zkratkami na obalech? Co je rozumné očekávat od jídla? Jíme výrobky nebo potraviny? Jaká je situace na trhu potravin a kdo hlídá kvalitu? ...Inspiraci na cestě za kvalitou a praktické rady nám předá Pavel Lukášek, učitel odborných předmětů se zaměřením na výživu a tolerantní vegan.


Výstavy

ČESKÉ HORY
(I. patro MěK J.Hradec)

Krásu českých hor v zimě i v létě nám přiblíží pohlednice ze sbírek rodiny Lorencových. Zavzpomínáme na již neznámá místa, zaniklé horské boudy a hotely. Můžeme porovnat pohlednice z druhé poloviny dvacátého století se současnými záběry zajímavých míst v naší krásné vlasti.

ŘEMESLA
(I. patro MěK J.Hradec)

Začátek nového školního roku v městské knihovně přivítáme výstavou Řemesla, inspirovanou stejnojmennou knihou Kláry Smolíkové s ilustracemi Jana Smolíka (vydalo nakladatelství Albatros v roce 2013). Publikace představuje dětskému čtenáři šestnáct řemesel - od mlynáře a pekaře, přes kováře, po bednáře nebo provazníka a najdete ji i v naší knihovně.

Ondřej Soukup: TAK OSAMĚLÝ DEN
(suterén MěK J.Hradec)

Ondřej Soukup je umělec věnující se malbě, zejména digitální. Maluje hlavně sci-fi fan arty k počítačovým hrám, ale nepohrdne ani fantasy tvorbou nebo ilustracemi měst z jižních Čech. V poslední době pracuje na sérii historických maleb.
V městské knihovně představí své obrazy zachycující Zemi v roce 2030. Zničený svět je zmítán katastrofou a 14-letá dívka bojuje o svou existenci...

Vytvořeno 1.10.2014 9:58:12 - aktualizováno 1.10.2014 10:03:24 | přečteno 1282x | Ing. Karolína Bartošková
load