1234

Úřední hodiny se vrací v běžném rozsahu. Co dalšího se mění a co zůstává?

201009_mestsky urad

Od pondělí 15. února jsou úřední dny Městského úřadu Jindřichův Hradec opět pondělí, středa a pátek. Úřední hodiny jsou stanoveny v pondělí a ve středu od 7:30 do 17:00 hodin a v pátek od 7:30 do 13:30 hodin. Na frekventovaných pracovištích je zachován objednávkový systém. To znamená, že na registr vozidel, evidenci řidičů a na oddělení správních činností je třeba se předem objednat přes rezervační systém. Stejně jako dosud bude možné v neúřední dny vyřídit dané záležitosti po objednání.

Co se mění od pondělí 15. února?

  • Úřady nově fungují podle normálních úředních hodin, aby mohli lidé využívat jejich služeb. Důvodem je zamezení vytváření front a hromadění velkého množství lidí na jednom místě.
  • Otevřela se výdejová okénka knihoven. Podrobnosti na webu Městské knihovny Jindřichův Hradec
  • Nově je možné vykonávat komisionální zkoušky.
  • Možná jsou jednání orgánů firem, například představenstva nebo dozorčí rady, případně volbu členů například na valné hromadě. (V případě, že se zasedání bude účastnit více než deset lidí, je nutné, aby měli účastníci minimálně antigenní test, dodržovali rozestupy dva metry a používali respirátory nebo chirurgické roušky. Maximální počet osob je stanoven na 50, pokud nejde o zasedání nezbytné pro splnění zákonných povinností.)
  • Ubytovacích služeb mohou od pondělí kromě lidí na služební cestě využít lidé, kteří cestují do jiného města za lékařem. Výjimka platí i pro jejich blízké, kteří je na cestě doprovázejí.

Dosavadní opatření, která zůstávají v platnosti

  • Omezení pohybuVláda zakázala pohyb lidí na celém území Česka od 21:00 do 4:59. Opatření umožňují i v tento čas cesty do práce, výkon povolání a cesty domů.  Výjimku mají také lidé pro neodkladné cesty důvodu ochrany života, zdraví a majetku. Do 500 metrů od domu je v době zákazu vycházení možné venčit psy.  Vláda také zakázala návštěvy pacientů v nemocnicích u lidí na lůžkách akutní péče.
  • Služby hotelů, penzionů a dalších zařízení -  Poskytování ubytovacích služeb je zakázáno už od 18. prosince.  Výjimku z tohoto zákazu mají lidé na služebních cestách, kteří se prokážou písemným potvrzením zaměstnavatele. Ty hoteliéři a další provozovatelé ubytovat mohou.  (Od pondělí mají výjimku i zmínění lidé cestující do nemocnice nebo za lékařem a jejich doprovod.)  Výjimku mají také osoby, kterým byla nařízena pracovní povinnost podle krizového zákona, a cizinci s oprávněním ke vstupu, kteří nemají jiné bydliště na území Česka.  Hotely a ubytovací zařízení mohou také využívat lidé v nařízené izolaci nebo karanténě.  
  • Restaurace, obchody a alkohol na veřejnosti -  Pokračuje zákaz popíjení alkoholu na veřejnosti. Vláda to odůvodňuje obavou, že by se lidé mohli shlukovat před hospodami.  Platí omezení maloobchodního prodeje s výjimkou obchodů s potravinami, lékárny, drogérie, květinářství, optiky, galanterie či papírnictví. V prodejnách je povoleno nabízet jen zboží základní potřeby. Lidé tak v kamenných prodejnách nekoupí například spodní prádlo, obuv pro dospělé nebo elektroniku. I nadále zůstávají pro veřejnost zavřené restaurace, hospody a další provozovny stravovacích služeb. Mohou prodávat jídlo a nápoje s sebou prostřednictvím výdejového okénka, rozvozu a podobně.  Vláda zakázala i prodej zboží na tržištích, v tržnicích a v mobilních provozovnách. 
  • Kultura a sport Zakázány jsou koncerty, hudební, divadelní, filmová a jiná filmová představení cirkusů. Vládní nařízení nicméně pamatuje na to, že lze takové akce pořádat bez přímé účasti diváků.  Zavřené zůstávají plavecké bazény, wellness centra, sauny, solária a solné jeskyně.  Vláda také zakázala vstup veřejnosti do zoologických zahrad, botanických zahrad, muzeí, galerií nebo prostor hradů a zámků.      

Zdroj informací: Novinky.cz
                     
Vytvořeno 15.2.2021 11:51:54 | přečteno 736x | eliska.cermakova
load