1234

Útočil zápalnými lahvemi - hledáme svědky

JH zapalna lahev podezrely muz

Jindřichohradečtí kriminalisté hledají svědky opakovaného útoku neznámého pachatele na budovy státních úřadů v Jindřichově Hradci.

Ve středu 16. července 2014 kolem 13:00 hodiny oznámil zaměstnanec Městského úřadu J.Hradec, že neznámý útočník vhodil do budovy úřadu v Klášterské ulici láhev se zapálenou látkou. Malý požár, který ihned vznikl ve vstupní chodbě úřadu byl na místě uhašen zaměstnancem úřadu. Ke zranění osob nedošlo. Případ je o to závažnější, že se obdobný útok stal dne 12. července v době okolo 01:20 před budovou Územního odboru policie v Jindřichově Hradci v ulici Nádražní. Zde neznámý pachatel k hlavnímu vstupu do budovy odhodil láhev se zápalnou látkou. V tomto případě obsah láhve nezahořel.


"Jsem velice rád, že se nikomu nic nestalo a doufám, že se čin již nepodaří zopakovat, a že bude pachatel brzy dopaden. Škody na majetku žádné nevznikly. V rámci městského úřadu budou přijata určitá bezpečnostní opatření," sdělil k případu místostarosta Bohumil Komínek.

Policisté se domnívají, že mohou oba případy spolu souviset. Zatím kriminalisté natypovali možného pachatele. Jde o muže, který dnes z místa činu odjel pravděpodobně na kole (viz. fotografie) zde.

Popis možného pachatele:

Výška 175-180 cm, štíhlé až střední postavy, zdánlivé stáří 25-30 let, černé vousy, tzv. bradka. Oblečen byl do černé mikiny s kapucí, dlouhých kalhot šedé barvy, u sebe měl batoh černé barvy s červeným vrškem.

Mozny pachatel2, obrázek se otevře v novém okně

Jindřichohradečtí policisté ve spolupráci s kriminalisty, kteří na objasnění jednotlivých skutků intenzivně pracují, žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po možném pachateli. Kdo z občanů si všiml osoby pachatele či něčeho podezřelého, nebo mohl spatřit pachatele před útokem na budovu městského úřadu a policie, nebo ho zahlédnout na útěku, ať ihned kontaktuje policisty na lince 158.

Žádáme také řidiče, kteří uvedenými místy projížděli, aby prověřili své kamery ve vozech, zda náhodou nezaznamenali pohyb pachatele. Kriminalisté nevylučují ani možnost, že pachatel opět zaútočí na jiném místě. Případ je tak mimořádně závažný a policie přivítá od veřejnosti jakoukoliv spolupráci.

Za poskytnuté informace předem děkujeme!

mjr. Mgr. Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz

Vytvořeno 16.7.2014 19:09:51 - aktualizováno 18.7.2014 10:40:47 | přečteno 1185x | Ing. Karolína Bartošková
load