1234

V nemocnici se stále pracuje, pacienti budou brzy opět v novém

Nemocnice Jindřichův Hradec prochází neustálou rekonstrukcí od roku 2013, kdy byla zahájena a zároveň dokončena výstavba centrálního pavilonu D. Následně v dubnu tohoto roku otevřela nový urgentní příjem. Práce nyní pokračují dál na pavilonech A a C.

V rámci kontrolního dne nemocnici společně prošli starosta města Stanislav Mrvka a ředitel nemocnice Miroslav Janovský. „V současné době se ukončují práce na bývalém neurologickém oddělení, kam bude přestěhováno oddělení následné péče. Na tomto oddělení došlo ke stavebním úpravám, které výrazně zlepšily prostředí jak pro pacienty, tak pro zdravotnický personál,“ sdělil ředitel Janovský. K přestěhování by mělo dojít během deseti dnů. 

Rekonstrukce obou pavilonů probíhají především díky finančním prostředkům z Jihočeského kraje. Na zateplení pavilonu C se využívají prostředky ze Státního fondu životního prostředí. „Není to jen o shánění finančních prostředků, ale také o sledování toho, jak jsou využívané. Prošli jsme s panem ředitelem veškeré investiční akce, které se nyní v nemocnici realizují, a je patrné, že se rekonstrukce blíží do svého závěru. Jsem velmi rád, že se lékařská péče v Jindřichově Hradci zvedne zase o stupeň výš,“ řekl starosta Mrvka. Sám starosta se o nemocnici zajímá jako o jednu z prioritních záležitostí Jindřichova Hradce. „V letošním roce se investice pohybují kolem 65 milionů korun a potřebujeme investovat finance dál, například bychom chtěli zlepšit stav na rehabilitaci, ale je to otázka vyjednávání,“ dodal starosta Mrvka.

Pracovníky nemocnice čeká ještě velmi nelehký úkol a tím je stěhování jednotlivých oddělení ze starého pavilonu do nového. Rekonstrukce by měly skončit koncem září 2014. Následně v říjnu 2014 bude probíhat bourání staré budovy pavilonu D.

Kontrolni_den

K

K

 
1

1

 
2

2

 
3

3

 
4

4

 
5

5

 
6

6

 
7

7

 
 
Vytvořeno 15.8.2014 14:56:08 | přečteno 1499x | Ing. Karolína Bartošková
load