1234

Vandalové mezi námi

6 3  2014 (2)

Město Jindřichův Hradec se snaží zkrášlovat centrum města i okolí, pečovat o životní prostředí a hlavně uspokojovat potřeby svých občanů. Bohužel jsou stále mezi námi tací, kteří si neváží ničí práce, peněz ani cizích věcí. V krátkém shrnutí vám přinášíme příklady z poslední doby.

Jeden z košů na cyklostezce do Otína přežil pouze 14 dní.

Vandalové s ním zacházeli tak, že nerezové pásky, které nelze ručně přetrhnout, kroucením a tahem za koš prořezali 2 mm silný plech držáku a koš se tímto utrhl. Další opakovaně utrhávaný a opravovaný koš je na cyklostezce Lišný Dvůr - Horní Žďár. Vandalové ho po utržení dali na ohniště a spálili. Zbyl pouze druhý kus kovového držáku. Na kovové a betonové koše mají zpravidla zálusk zloději, případně i vandalové. Kovové nejspíš končí ve sběrnách, betonové zase jako využití na stavební práce. Pokud je to jen trochu možné, správa majetku města koše opravuje z použitých dílů. Na místo poškozených košů budou v dohledné době namontovány koše nové.  


Černé skládky

Městská policie neustále mapuje místa s černými skládkami. Fakt, že se neustále objevují místa nová, je smutný, avšak reálný. Nové místo, které si našel nejspíše nějaký stavař, objevila městská policie ve Zbuzanech před nedokončeným opravovaným mostem přes ulici Pražská. Zde začal někdo nejspíše doplňovat odpad do místa, které rekultivují Služby města. 

Příkladů na toto téma je spousta. Jedni volají po hezkém městě, jiní jej z druhé strany rozebírají a bezohledně devastují.

Pokud budete svědkem takového jednání nebo si na procházce po okolí Jindřichova Hradce všimnete nových černých skládek, neváhejte kontaktovat správu majetku města na tel. 384 351 165, e-mail: bulicek@jh.cz

Děkujeme

Vytvořeno 10.3.2014 10:41:19 - aktualizováno 11.3.2014 10:22:00 | přečteno 1333x | Ing. Karolína Bartošková
load