1234

Vydejte se spolu s ředitelkou Zoo za gorilami do Afriky

gorila

O gorilách budou v Muzeu fotografie ve čtvrtek 9. června v 19:00 vyprávět Romana Albrecht Lišková a Eliška Dušková ze Zoo Na Hrádečku v Horní Pěně. Na přednášce se nejen dozvíte zajímavé informace ze světa goril, ale také se pobavíte. Nahlédnete do národních parků Rwandy a Demokratické republiky Kongo. Chybět nebudou fotografie, ale ani autentická videa z přirozeného prostředí těchto majestátních zvířat. 

V srpnu roku 2019 absolvovali přednášející cestu do Rwandy a Demokratické republiky Kongo. Hlavním cílem bylo předat finanční dar Gorilla Doctors, kteří se starají o volně žijící populaci goril právě ve Rwandě, Kongu a Ugandě. Na konečné částce finanční podpory se podíleli návštěvníci Zoologické zahrady Na Hrádečku, protože 1 Kč z každé prodané vstupenky směřovalo právě sem. 

Afrika jako taková je kontinent velice proměnlivý. Pracovníci Zoo Na Hrádečku se o tom přesvědčili na vlastní oči. Rwanda je země na úrovni blížící se evropským standardům. Kdežto Demokratická republika Kongo je přesně její opak. I když jsou země naprosto rozdílné, tak každá má své kouzlo. 

Díky naší prezentaci se alespoň vzdáleně přeneseme do Afriky. Díky fotografiím a autentickým videím si budete připadat jako byste tam byli také. Skupinu ze Zoo tvořilo 7 lidí, kteří jsou milovníci zvířat, ale i africké kultury. Celou dobu je provázel velice milý místní řidič, díky kterému všichni viděli a zažili mnohé. Prošli se mezi šimpanzi, gorilami nížinnými, horskými, kočkodany zlatými, ale i projeli po afrických pláních mezi zebrami a další zvěří. 

Bc. Romana Albrecht Lišková
spolumajitelka Zooparku na Hrádečku v Horní Pěně 
Díky velké lásce ke zvířatům se dala i na jejich studium. Kromě oboru Chovatel cizokrajných zvířat na SOŠ Praha-Čakovice vystudovala Jihočeskou univerzitu obor Biologie a ochrana zájmových organismů.

Eliška Dušková
šest let pracuje v ZOO na Hrádečku aktuálně studuje Jihočeskou univerzitu obor Biologie a ochrana zájmových organismů.

www.vkcjh.cz

Za gorilami do Afriky
Vytvořeno 25.5.2022 16:36:00 | přečteno 329x | eliska.cermakova
load