1234

Měsíc listopad pohledem městských strážníků

rozbité sklo

Zoufalý dělostřelec pálící betonovou dlažbou do výlohy zlatnictví v Panské ulici, nepoučitelná řidička bez řidičáku nebo opilý cestující, který si v MHD odmítal nasadit respirátor, a tak raději po řidiči hodil lahev od vína a ještě ho napadl. To jsou neslavní "hrdinové" listopadových svodek městských strážníků. Policejní hlášení zpracovává kreativním způsobem strážník Petr Čermák. Přečtěte si literárně zpracované zprávy o často nenapravitelných hříšnících.

29. listopadu

… k nekalému úmyslu využil postranních uliček Školní a Na hradbách zoufalý dělostřelec, který v pondělí, krátce po půl páté ráno, rekognoskoval z příšeří Školní ulice terén pěší zóny Panská, a hledal místo i správný okamžik pro zamýšlenou kanonádu. Oproti brouku Prskavcovi z pohádky O Křemílkovi a Vochomůrkovi, kterému se u kanónu přetrhl provázek, se našemu nešťastníkovi vypálit povedlo. Zpoza rohu, od hračkárny Sparkys, vyslal projektil v podobě betonové dlažby, kterým zasáhl fasádu naproti stojícího domu. Druhá náměrná již byla o poznání lepší. Skončila téměř uprostřed výlohy prodejny s klenoty, která ovšem nepovolila. A tak, aby se nezamotal do svých plánů jako Prskavec do provázku, vzal nohy na ramena a zmizel ve stínu druhé jmenované uličky. Vyhodnocený záznam kamerového systému poskytl nejen podrobný popis pachatele, ale i výše popsaný skutkový děj, který byl předán do terénu na místě zasahující hlídce kolegů z Obvodního oddělení Policie ČR, a v okolním terénu pátrající hlídce naší jednotky.

29. listopadu

… baladou „Malá sázka o velké pivo“, konkrétně o basu Plzně, neobměkčil zasahující hlídku před sedmou navečer brzy sedmapadesátník ze sídliště Vajgar, kterému se nejen že přilepila smůla na paty, ale také vteřinové lepidlo v kapse kalhot, což neuniklo všudypřítomnému detektivovi Lidlu. Závěr byl jako v dětské pohádce „jak dědeček měnil, až vyměnil.“ Mluvkovi nezbyl v kapse ani groš, a tak lepidlo vplulo zpět do útulné krabičky ke kamarádům a aby si povídkář, který již v podobném příběhu zhřešil v Městě Tábor, pro příště rozmyslel, kde povolí uzdu své fantazii, byl obdarován pokutovým blokem o velikosti dvacetinásobku ceny lepivého hrdiny zimního příběhu.

16. listopadu

… první chybu udělala, že tak dlouho chodila se džbánem pro vodu, až se ucho utrhlo

… druhou chybou byla ne právě oslnivá životní cesta

… třetí trhlinou na plášti poutníka způsobil fakt, že patrola kolegů měla v povědomí bod jedna a dva

… čtvrté a konečné klopýtnutí přišlo po opakování bodu číslo jedna

Toť výčet události úterního podvečera, kdy sedmadvacetiletá slečna usedla tam, kam měla zapovězeno, tedy na místo řidiče stříbrného bavoráku a vyjela z podzemního parkoviště Albertu, vstříc předsváteční noci. Opojení z durové tóniny řadového čtyřválce, umocněné adrenalinem, jehož zvýšené vyplavování způsobila skutečnost, že oprávnění k řízení motorových vozidel již dávno není v její moci, trvalo jen pár stovek metrů. A protože zadržený řidičák ještě nenabyl statutu „zákaz řízení motorových vozidel“, byl přestupek z litery zákona o provozu na pozemních komunikacích, předán na místě kolegům z Obvodního oddělení Policie ČR.

19. listopadu

… podezření kolegy, dozorujícího na bezpečnost přecházení školou povinné drobotiny, přepustila jako máslo na pánvi, taktéž svůj čas vyžadující kontrola městského kamerového systému, která odhalila, že 51letá řidička černého Peugeotu, červená nečervená, najela v pátek, deset minut po půl osmé, na Nábřeží Ladislava Stehny na přechod pro chodce tak, že děti musely kalupem zpátky na chodník. O tom, zda by bylo dobré zopakovat si pravidla silničního musí však zavčas rozhodnout ona sama, či správní orgán. Z naší jednotky si odnesla pouze pokutový bloček s poučením, že z karty řidiče jí z dvanáctimístné škály, ubude pět bodů.

13. listopadu

… podezření ze spáchání trestného činu krádeže způsobila právě ne zrovna příjemná kombinace hříchy obtěžkaného rejstříku trestů a recidivní praktiky při nakupování, jako pro leckterého smrtelníka představa konzumace krabicového vína a mléka, které zůstaly ukryty v nákupní tašce před zraky pokladní, nikoli před detektivem Kauflandu, který počínání 58letého pana nenapravitelného, sledoval. V sobotu, krátce před druhou hodinou odpolední, tak byla celá peripetie předána přivolané hlídce kolegů Obvodního oddělení policie ČR.

5. listopadu

… na troud vyprahlé chuťové pohárky, vlákaly v pátek po poledni, do nastražených sítí detektiva Kauflandu, šestatřicetiletou zákaznici, která neměla na dvě plechovky pěnivého moku, které skončily ukryty v kabelce, v kapse ani vindru. Svou žízeň neuhasila, přesto hořkost na jazyku pocítila. Tu ovšem nezpůsobilo požití vytoužených gambrinusů, nýbrž pokutový bloček na patnáct stovek, který na smutnou cestu domů obdržela. 

4. listopadu

„…světem kráčí v ruce kyj, říkejme mu Divobij…“

Krátce před osmou hodinou navečer, skončil vskutku neslavně další z výletů 27letého cestovatele z Rokycanského okresu, kterého patrně upoutal vcelku poklidný tep života našeho města, který tu a tam naředí svou nezkrotnou letorou. Ve čtvrtek to ale v lince městské hromadné dopravy drobet přehnal, to, když se pustil do křížku s řidičem dopravního prostředku, který jej několikrát upozornil na nutnost dodržování proticovidových opatření. Choré čivy, které by si jistě zasloužily odborného dohledu, neunesly tíhu situace, a přepravním prostorem prolétla nad hlavami pasažérů skleněná láhev vína, která se na konci své balistické křivky roztříštila jako „Molotovův koktejl“ a řidič inkasoval kopanec do nohy a úder pěstí do hlavy. Po krátkém útěku, co skončil neurvalec v náruči zasahujících kolegů, bylo v jeho dechu odhaleno 1.64 ‰ a v doplňujících svědeckých výpovědích také to, že před nečekaným extempore, stihl vcelku nevybíravě fyzicky napadnout další tři osoby. Vzhledem k povaze nespoutaného představení, byla celá věc po zadokumentování předána orgánům činným v trestním řízení, pro podezření z trestného činu výtržnictví.


Petr Čermák


Vytvořeno 8.12.2021 13:04:08 | přečteno 116x | eliska.cermakova
load