1234

Měsíc prosinec pohledem městských strážníků

peněženka

Jindřichohradečtí strážníci pomohli dopadnout zloděje, kteří z náklaďáku se zásobováním na náměstí Míru ukradli v prosinci kasírku se 100 000 Kč v hotovosti. Ještě ten stejný den tři pachatele na základě mravenčí práce místního strážníka dopadli policisté na Benešovsku. Přečtěte si, jaké další případy v posledním měsíci loňského roku řešili místní strážníci. Policejní hlášení zpracovává kreativním způsobem strážník Petr Čermák.

10. prosince

… vskutku nečekaný příběh začal v pátek ve dvě hodiny odpoledne zcela obyčejným dopravním přestupkem na náměstí Míru, to, když řidič náklaďáku se zásobováním, zajel do pěší zóny, kde neměl v tu dobu co dělat, a z nákladního prostoru začal odvážet zboží do určené restaurace. A když měl hotovo, a chtěl místo zásobování opustit, nestačil se divit, protože boční okénko u kabiny bylo napadrť a v kabině chyběla kasírka s celodenní tržbou (cca 100 000,-Kč). To již ale byla na místě dvojice kolegů, která popsanou informaci předala ostřílenému dozorčímu, který s rychlostí sobě vlastní, situaci vyhodnotil a nažhavil městský kamerový systém, který odhalil, že pár minut před zmiňovanou druhou odpolední, vyšli z průchodu „staré radnice“ dva zakuklenci. Jeden dohlížel na hladký průběh naplánované akce a druhý nepozorovaně přistoupil k okénku náklaďáku, které načal diamantem, a pak už stačil dobře mířený úder a cesta k vysněnému cíli byla volná. S uloupenou peněženkou, se oba během chvilky vypařili tudy, kudy přišli, ale slastné, luciferovské opojení ze získané dušičky, trvalo velmi krátce. Ještě téže odpoledne byli dva Ukrajinci a jeden Gruzínec zadrženi v Benešovském okrese. Této povedené policejní tečce ale ještě předcházela mravenčí práce zmiňovaného zkušeného strážníka, který nejen že zjistil, že „pochroumaný“ náklaďák měl na náměstí v závěsu společnost v podobě stříbrného Roomsteru, který se ukryl za blok domů ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie, nad zmiňovanou „chlebnicí“ a po popsané akci, příjezdovou trasou, „horký“ prostor opustil, ale zjistil také jeho registrační značku, a nakonec i to, že Škodovka dělala zásobovacímu vozidlu společnost již v Jarošovské ulici, na příjezdu od Pelhřimova. Souhrn těchto nitek, který vedl k popsanému spiknutí, byl neprodleně předán kolegům Policie ČR, kteří zaúřadovali, pro cizince, jistě nečekanou, již vyřčenou tečkou.

4. prosince

… vyznavači důkladného promoření a patrně stoupenci, v této ideologii známého ústavního činitele, napochodovali v sobotu před obědem do Penny marketu, kde pořídili nákup na víkendovou tabuli, nedbaje výzev ostrahy, směřujících k dodržování platného nařízení o zakrytí dýchacích cest. V bezohledném a arogantním přístupu pokračovala  paní ze Sedla a mladší partner  i v přítomnosti přivolané hlídky kolegů, kterou byli poučeni, že po zadokumentování, poputuje jejich sobotní epizodka ke správnímu řízení Krajské hygienické stanici.

3. prosince

… příkladný, jako ambra vzácný čin, neváhal vypustit do reálu života sedmatřicetiletý pán z Českého Krumlova, který v pátek před čtvrtou odpoledne zpacifikoval ve Václavské ulici 19letého záškodníka ze Strmilova, kterému by mohl do příjezdu hlídky kolegů v klidu zaveršovat „dík tvému sklonu k zločinu, přistihl jsem tě při činu“, to by však přiopilý mládenec, kterému digitální krabička naměřila 1,35‰, nesměl vykazovat známky agresivního a hrubého chování. A tak krom přestupku proti majetku, za rozbitou okenní výplň, přibyl na vrub neurvalce přestupek proti občanskému soužití, které budou projednány poté, co proběhne vyrovnání za rozbité okno, které úderem lokte, poslal destruktor, do věčných lovišť.

Petr Čermák

 

Vytvořeno 14.1.2022 13:24:14 | přečteno 83x | eliska.cermakova
load