1234

Česká inspirace

Česká inspirace, logo

Město Jindřichův Hradec – 365 dní v České Inspiraci

Dne 2. 8. 2001 vstoupilo město Jindřichův Hradec do sdružení měst Česká Inspirace. Motto tohoto sdružení: „Za kulturou nejen do Prahy“ spojuje všech 8 měst (Hradec Králové, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Litomyšl, Polička, Kutná Hora, Telč, Třeboň). Osm z nejkrásnějších českých měst tak prezentuje společně nabídku kulturních a společenských akcí v Kulturním kalendáři České Inspirace. Jedním z mnoha cílů sdružení je upoutat zájem návštěvníků těchto měst nejen historickými památkami, ale i bohatou nabídkou kulturních pořadů, společenských a kulturních akcí.

Města České Inspirace vydávají v letošním roce poprvé společnou „image“ brožuru platnou po dobu cca 2 let. Každé město České Inspirace zpracovalo a dodalo podklady pro její vydání.
Obsahem bude krátká informace o historii města, doporučená trasa na výlet do okolí města, informace o dopravě, ubytování, zajímavostech... Výsledkem je publikace zajímavá nejen pro samotné návštěvníky měst, ale i pro incomingové cestovní kanceláře, zabývající se pořádáním zájezdů do České republiky.
Partnerem České Inspirace je cestovní kancelář Čedok, která nabízí ve svém katalogu možnosti výletů a pobytů do měst České Inspirace (v katalogu pro r. 2003 se poprvé objeví i město Jindřichův Hradec ).
Díky členství v České Inspiraci se město Jindřichův Hradec prezentovalo již v prosinci roku 2001 na Českém centru ve Vídni – jednalo se o akci uspořádanou pro rakouské cest. kanceláře a novináře.
V letošním i v příštím roce se budou města České Inspirace několikrát společně prezentovat jak na tuzemských, tak zahraničních výstavách a veletrzích.

V letošním roce jsme společně realizovali putovní výstavu „Česká architektura“, která byla v Jindřichově Hradci k vidění na přelomu května a června 2002 v sloupovém sále na III. nádvoří st. hradu a zámku. Pro rok 2003 je připravena další putovní výstava, tentokrát z oblasti divadelnictví.
Tak tedy závěrem o 365 dnech města Jindřichův Hradec v České Inspiraci. Naše členství a aktivní působení v tak prestižním sdružení můžeme považovat za další úspěšný krok v oblasti cestovního ruchu a kultury. Poznejte i Vy města České Inspirace – osm z nejkrásnějších českých měst.


Zuzana Bedrnová, člen Valné hromady a výkonného výboru České Inspirace

Oficiální adresa:
Česká Inspirace
Ing. Daniela Manďáková, ředitelka
Gočárova 1225
500 02 Hradec Králové

Vytvořeno 4.4.2011 11:48:54 | přečteno 3173x | Vladislav Sochna
load