1234

Místní části

JH, místní části

Pod území města Jindřichův Hradec je zahrnuto i dalších devět částí obce (místních částí). Jedná se o Buk, Děbolín, Dolní Radouň, Dolní Skrýchov, Horní Žďár, Matnou, Otín, Políkno a Radouňku.

V každé části je zřízen osadní výbor, jehož činnost se řídí platnými ikona souborupravidly pro činnost osadních výborů.

Buk

Buk je vesnice, část města Jindřichův Hradec v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se asi 3,5 km na jihozápad od Jindřichova Hradce. Je zde evidováno 100 adres. Trvale zde žije 284 obyvatel.

Děbolín

Děbolín je vesnice, část města Jindřichův Hradec v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se asi 3,5 km na západ od Jindřichova Hradce. Prochází tudy železniční trať Havlíčkův Brod - Veselí nad Lužnicí a silnice I/23. Je zde evidováno 91 adres. Trvale zde žije 247 obyvatel.

Dolní Radouň

Dolní Radouň (dříve Německá Radouň, Wenkerschlag) je místní část města Jindřichův Hradec v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se asi 5,5 km na sever od Jindřichova Hradce. Je zde evidováno 110 adres. Trvale zde žije 244 obyvatel.

Dolní Skrýchov

Dolní Skrýchov je vesnice, část města Jindřichův Hradec v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se asi 2 km na severovýchod od Jindřichova Hradce. Prochází tudy železniční trať Havlíčkův Brod - Veselí nad Lužnicí. Je zde evidováno 98 adres. Trvale zde žije 265 obyvatel.

Horní Žďár

Horní Žďár je vesnice, část města Jindřichův Hradec v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se asi 4 km na jih od Jindřichova Hradce. Prochází zde silnice I/34. Je zde evidováno 104 adres. Trvale zde žije 240 obyvatel.

Matná

Matná je malá vesnice, část města Jindřichův Hradec v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se asi 4,5 km na západ od Jindřichova Hradce. Je zde evidováno 28 adres. Trvale zde žije 51 obyvatel.

Otín

Otín je velká vesnice, část města Jindřichův Hradec v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se asi 3,5 km na jihovýchod od Jindřichova Hradce. Je zde evidováno 518 adres. Trvale zde žije 1166 obyvatel.

Políkno

Políkno je vesnice, část města Jindřichův Hradec v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se asi 4,5 km na jihozápad od Jindřichova Hradce. Je zde evidováno 70 adres. Trvale zde žije 185 obyvatel.

Radouňka

Radouňka (dříve Malá Radouň) je vesnice, část města Jindřichův Hradec v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se asi 1,5 km na sever od Jindřichova Hradce. Je zde evidováno 223 adres. Trvale zde žije 656 obyvatel.

load