1234

Bezpečnostní uzamykatelné stojany na jízdní kola v J. Hradci

stojan

Ve městě jsou v rámci prevence kriminality nainstalovány bezpečnostní uzamykatelné stojany na jízdní kola. Instalováno je celkem 27 stojanů v různých částech města s kapacitou 80 stání.

Stojany jsou robustní a umožňují uzamčení kola za rám k pevné konzole pomocí odolného uzávěru, který je přímo součástí stojanu. Odstavení kola a uzamčení je velmi jednoduché. Kolo je potřebné opřít rámem o pevnou konzolu a rám obemknete otočným třmenem, jehož konec zajede do pouzdra zámku. Zasunutím vyjímatelného zámku do pouzdra ve stojanu je třmen zajištěn a tím je blokováno celé kolo. Toto řešení prakticky znemožňuje krádež odstaveného kola. Uzamknout lze všechny běžné typy kol, včetně například i dětských a skládacích.

Stojany, může používat každý, kdo si opatří cylindrickou vložku typu 30/10 (např. FAB 2004). Lze zakoupit na Městském informačním středisku v Panské ulici nebo v maloobchodní síti . K zámku je nabízen i jednoduchý držáček k upevnění na kolo. Konstrukce stojanů umožňuje použití i klasickým způsobem, kdy je kolo zamčeno k pevné konzole běžným velozámkem, nebo je odstaveno zcela bez uzamčení.

Mapka již instalovaných stojanů a jejich rozmístění v J.Hradci ikona souboruzde.
Názorné uzamčení kola ikona souboruzde.

Vytvořeno 5.8.2011 9:40:07 | přečteno 4725x | Vladislav Sochna
load