1234

Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II

Město Jindřichův Hradec je partnerem projektu Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II podpořeného finančními prostředky z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD) a ze státního rozpočtu v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

Datum zahájení projektu: 1. 10. 2016
Datum ukončení realizace věcných aktivit projektu nejpozději do: 30. 6. 2023

Hlavním cílem je poskytnout osobám a domácnostem v nouzi vyváženou kvalitní stravu a základní zboží. Z potravin jde hlavně o konzervy a trvanlivé potraviny, vždy s důrazem na kvalitu složení (vysoký podíl masa, potraviny bez náhražek a přidaných látek) a na odlišné potřeby cílových skupin (potraviny pro přímou konzumaci v podmínkách života na ulici, potraviny pro další kuchyňskou úpravu, potraviny pro děti). Materiální pomoc zahrnuje potřeby pro zajištění osobní hygieny, základní kuchyňské vybavení, ošacení (spodní prádlo, šály, čepice apod.), potřeby pro péči o novorozence a kojence, základní úklidové prostředky.
Cílovou skupinou jsou hlavně materiálně deprivované rodiny s dětmi, lidé bez domova, lidé ohroženi ztrátou bydlení, žijící v provizorním bydlení apod. Prostřednictvím potravinové a materiální pomoci a doprovodných opatření (sociální poradenství, finanční a dluhové poradenství, podpora při přípravě dětí do školy aj.) je jim zajištěna dočasná úleva při opatřování základních potřeb i pomoc při řešení problematické životní situace.

ikona souboruInformace o projektu „Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II“ na webu MPSV

ikona souboruÚsporná kuchařka

EU, Fond evropské pomoci nejchudším osobám, OP potravinové a materiální pomoci
Vytvořeno 27.1.2017 10:33:24 - aktualizováno 12.2.2020 13:59:36 | přečteno 2471x | Mgr. Bc. Štěpán Mach
load