1234

PhilHarmonia Octet Prague

Pořadatel: Městská kultura Jindřichův Hradec
Místo konání:

Kaple sv. Maří Magdaleny Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec, 377 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce: Místní
Typ akce: Koncert
Tematická kategorie: Hudba - vážná hudba
Více informací na: https://kultura.jh.cz
Anotace: Koncert v rámci Kruhu přátel hudby.

Podrobný popis:

Účinkují Vilém Veverka, Monika Fürbach Boušková- hoboje, Irvin Venyš, Karel Dohnal – klarinety,
Václav Vonášek, Martin Petrák – fagoty, Ondřej Vrabec, Hana Šuková – lesní rohy.
Soubor PhilHarmonia Octet je reprezentantem tzv. české dechové školy a hudební uskupení, které bylo založeno v roce 2007 z iniciativy Viléma Veverky a Václava Vonáška.
Jejich záměrem bylo vytvořit formaci nejlepších českých hráčů jedné generace, (kteří se v mnohém výrazně ovlivňovali již během studia na HAMU), respektive konfrontovat domácí hudebně interpretační tradici s moderními evropskými styly a trendy.
Cílem souboru je výrazné obohacení české hudební scény, rozšíření repertoáru a zejména pak posouvání stávajícího interpretačního standardu. Charakteristickým prvkem souboru je fakt, že interpreti jsou laureáty prestižních mezinárodních soutěží, respektive absolventy zahraničního studia, kteří se dále výrazně profilují jako sóloví hráči. To je ostatně příznačné pro nejlepší světové ansámbly tohoto druhu. Bez zajímavosti není ani působení jednotlivých členů v předních evropských orchestrech, např. Berlínské Filharmonii, WDR Köln či České filharmonii.
Repertoárový záběr souboru sleduje vyhraněnou interpretací proměny hudební řeči na pozadí střídání hudebních epoch a stylů, od 2. poloviny 18. století do počátku nového milénia.
Podstatným repertoárovým pilířem je pak uvádění kompozic v rozšířeném obsazení,
W. A. Mozart / Serenáda Es dur „Gran Partita“, A. Dvořák / Serenáda d mol pro dechové nástroje op. 44 – a hledání další možné inspirace ve formě vhodně zvolených adaptací M. P. Musorgskij / Obrázky z výstavy, G. Mahler/Chlapcův kouzelný roh, L. Janáček/ Suita Z mrtvého domu.
PhilHarmonia Octet je vyhledávaným ansámblem nejen na českých koncertních pódiích, zároveň se úspěšně etabluje i v zahraničí. V roce 2019 se ansámbl s úspěchem představil na mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro, v rámci koncertní sezóny 2020/21 na festivalech Janáček Brno, Festival Mahler Jihlava, jako host komorní řady Symfonického orchestru hl.m. Prahy atd. V roce 2022 bude ve spolupráci s německým barytonistou Peterem Schöne uvedena na hudební trh CD nahrávka písňového cyklu Gustava Mahlera “Chlapcův kouzelný roh”.
Program: W.A. Mozart: Serenáda c moll, KV 388, M. P. Musorgskij: Obrázky z výstavy (arr.Tomáš Ille)
Vstupné 120 Kč, 60 Kč. Vstupenky v pokladně KD Střelnice a na www.kultura.jh.cz.

load