1234

Tomáš Holub: V proměnách světla

Tomáš Holub - plakát
Pořadatel: Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec, příspěvková organizace
Místo konání:

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií Kostelní 20, Jindřichův Hradec, 377 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Vstupné: 90
Charakter akce: Regionální
Typ akce: Výstava
Tematická kategorie: Fotografie - umělecká fotografie
Více informací na: https://www.mfmom.cz/vystavy/tomas-holub-v-promenach-svetla-i285.html
Anotace: V proměnách světla Výstava krajinářských fotografií Tomáše Holuba

Podrobný popis:

Jeho fotografování je primárně spojené s cestováním a pobytem v přírodě. Navštívil různé kouty světa, neméně rád objevuje i krásy naší krajiny, které se neotřelým způsobem snaží zachytit. Její atmosféru, klid, duši a propojení s lidmi.
Tomáš žije v Praze, ale tráví víkendy na Vysočině, na kterou si jako fotograf musel zvyknout, seznámit se s ní. Toulá se po zvlněných loukách, polích a hlubokých lesích, hledá zajímavá zákoutí, stromy solitéry nebo jiné krajinné detaily. Často se vrací na ta samá místa a trpělivě čeká na ideální světelné podmínky, jako jsou ranní mlhy, červánky nebo dramatická oblačnost – světlo hraje v jeho fotografiích hlavní roli.

Fotograf William Eugen Smith řekl: "Jaký užitek má hloubka ostrosti, když chybí odpovídající hloubka pocitů?". A o to se Tomáš snaží - fotit s radostí tak, aby fotografie měla duši a atmosféru.

V roce 2019 společně s přítelkyní Ivanou Rosickou vydali knihu „Když má fotografie duši“. Jedná se o soubor krajinářských fotografií plných energie, kterým prostřednictvím citátů dali „hlas“, aby fotografie mohly promluvit a oslovit tak mnoho dalších lidí. Kniha je oslavou přírody - nutí čtenáře zastavit se, zamyslet, vidět krásu okolního světa a chránit ho. Zároveň přináší radost a hladí po duši.

load