1234

Otázky a odpovědi

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
Poplatky za odpad a popelnice
Klára Filingerová  |  26.9.2023 10:36:52
Dobrý den, ráda bych se zeptala na dotaz k popelnicím a placením poplatků. Bydlím v centru města popelnice k bytu/domu nenáleží. Jak je to s popelnicí? Pokud po mě město vymáhá platbu za poplatek nemělo by být také schopno mi zajistit tuto činnost také provádět? Tedy popelnici mi zajistit? Předem děkuji za odpověď.
Vážená paní Filingerová,

občané s trvalým pobytem mají nárok na přidělení popelnice zdarma. Bere se jedna nádoba o objemu 120 l pro 5 trvale bydlících. Pokud máte ve městě trvalý pobyt a nemáte nádobu, můžete si dojít na Městský úřad Jindřichův Hradec, budova Klášterská 135/II., podlaží přízemí - oddělení místních poplatků a vyzvednout si zde žádanku, se kterou půjdete na AVE, Václavská 609/III., Jindřichův Hradec a nádobu si u nich vyzvednete.

S přáním pěkného dne, Karolína Bartošková
Co je to za čtyřhrannou věž
Václav Janovský  |  18.9.2023 11:01:25
Dobrý den, tento veekend jsme byli s rodinami našich dětí za přibuznými v Hradci a po procházkách po městě jsem dostal dotaz na čtyřhrannou věž, kterou lze vidět z mostu mezi Malým a Velkým Vajgarem při pohledu přes Malý Vajgar. Jako rodák z JH, který však již více než 60 let v tomto hezkém městě nebydlí, jsem neznal odpověď. Na internetu jsem zjistil pouze, že věž stojí na parcele č. 135 a má adresu Náměstí Míru 173, avšak na této adrese je z druhé strany čínská restaurace Zlatý drak. Budu vděčný za informace o této věži.Bohužel Váš formulář neumožňuje zaslat foto jako přílohu tak posílám odkaz na obrázek věže:
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/licensed-image?q=tbn:ANd9GcQNUJksd2rM7xZY_StT7jDwpbWSkiQsuWCTPD8g_mqmkp6LsHvatNsrK3lJvgXd_sbNLw3UBk2Q93TRqz-a6RaKv2DtMJIm
Děkuji za odpověď a přeji hezký den!
Vážený pane Janovský,

dovoluji si přeposlat Vám odpověď PhDr. Milana Bureše, vedoucího oddělení památkové péče: Hradební bašta ve dvorním traktu domu čp.173/I na náměstí Míru, která se tyčí do výše pěti pater nad hladinu Malého Vajgaru, je součástí městského opevnění. Bašta pochází ze 14. století, původně měla renesanční atiku, do dnešní podoby byla upravena v 19.století. Architektonický výraz bašty je nesporně pozoruhodný a je důležitým prvkem panoramatu této části historického jádra. V roce 1983 byl vypracován stavebně historický průzkum městských hradeb, přičemž jedna kapitola je věnována i baště při čp.173/I. V 90. letech byla zahájena novým majitelem rozsáhlá rekonstrukce celého objektu, který rehabilitoval objekt i dvorní trakt do stávající podoby.

S přáním pěkného dne

Karolína Bartošková
Bytovy dum Vaclavska
Jan Kolman  |  4.9.2023 19:45:17
Vazena pani Cermakova,
mohla byste prosim napsat par inforadku ohledne budouciho projektu bytoveho domu ve Vaclavske misto byvalych kasaren. Docetl jsem se to o par temat nahore a rad bych se dozvedel co a kdy tam mesto chysta. Dekuji, JK
Vážený pane Kolmane,

vedení města Jindřichův Hradec bude tento záměr mimo jiné prezentovat 13. září 2023 od 17:00 hodin v divadelním sále KD Střelnice. Jste srdečně zván s ostatními spoluobčany města.

Na programu bude: Václavská ul. čp. 73 – záměr způsobu výstavby nových bytů pro rezidenční bydlení; Nežárecká ul. čp. 62 – záměr přestavby (rekonstrukce) bytového domu za účelem bydlení; Sídliště Vajgar – záměr vybudování podzemního parkoviště. Na závěr bude prostor pro diskuzi.

Těšíme se na viděnou.

S přáním pěkného dne
Karolína Bartošková
Křižovatka před policajtama
Ladislav Hadrava  |  2.9.2023 22:26:01
Kdo to vymyslel? Koukejte to vrátit zpátky tvořej se fronty .
Dobrý den,

jsme si vědomi toho, že současné nastavení semaforů není úplně ideální. V současné době probíhá testovací provoz, dodavatel prací sbírá informace a bude provádět změnu nastavených frekvencí. Vše se ladí tak, aby se program následně vhodně nastavil a vyhovoval plynulosti jak pro chodce tak i pro provoz. Do poloviny září by měly proběhnout úpravy nastavení semaforů.

Děkujeme za pochopení a trpělivost.

S přáním hezkého dne,
Karolína Bartošková
Likvidace eternitu
Zdeněk Turyna  |  30.8.2023 11:24:34
Dobrý den,
mohli byste prosím sdělit jaká firma v Jindřichově Hradci, případně v okolí se zabývá likvidací eternitu z eternitových střech?
Vážený pane Turyno,

pokud jste osobou žijící v Jindřichově Hradci, můžete eternit v množství 50 kg/os a den odevzdat ve sběrném dvoře, nebo přímo u firmy AVE CZ, která provozuje skládku odpadu na Fedrpuši, případně se může obrátit i na fi ČECH ODPADY.

S pozdravem
Karolína Bartošková
Nabucco
František Mach  |  28.8.2023 13:48:33
Dobrý den,
v sobotu 26.8.2023 bylo přerušeno a nakonec zrušeno představení Nabucco. Jak bude město postupovat v této věci, bude náhradní termín?
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková | 28.8.2023 14:11:21
Dobrý den

velice nás mrzí situace ohledně představení opery Nabucco, které se díky extrémním povětrnostním podmínkám nemohlo uskutečnit pod širým nebem na III. nádvoří Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec. Výkyvy počasí operu doprovází, všichni jsou připraveni i na nepřízeň počasí, bohužel sobotní silné bouřky a silný přívalový déšť neumožnily poprvé za dvacet let představení odehrát. Počasí je jeden z mála aspektů, které nedokážeme ovlivnit, a organizace tak náročného a bohatě obsazeného představení je složitá a navázaná na termíny mnoha účinkujících, že není možné jej zorganizovat v náhradním termínu.

Město Jindřichův Hradec jako spolupořadatel akce zajišťuje zejména technické zabezpečení akce. O dalším postupu budeme jednáme s pořádající agenturou Croce. Pro další informace sledujte naše webové stránky kultura.jh.cz, jh.cz a naše profily na sociálních sítích.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Vyhláška/nařízení na noční klid a práce o víkendu
Radek Novotný  |  20.8.2023 15:50:43
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda město Jindřichův Hradec (konkrétně lokalita Raduňka) má upravující vyhlášku/nařízení týkající se nočního klidu a prací o víkendu. Dle zákona č. 251/2016 Sb je stanoven noční klid od 22:00 do 6:00. Tento zákon je obecný a nezpřesňuje např. používání hlučných zařízeních (např. sekačka na trávu, stavební stroje a další hlučná zařízení) během nedělního dne.
Na webových stránkách města jsem nic bližšího nenašel (včetně sekce Platné obecné závazné vyhlášky města).
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Radek Novotný
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková | 24.8.2023 9:58:15
Dobrý den,

město Jindřichův Hradec nevydalo žádnou obecně závaznou vyhlášku ani nařízení, týkající se úpravy nočního klidu a prací o víkendu. Jak sám uvádíte platí obecná zákonná úprava, upravená v zákoně č. 251/2016 Sb., kdy je stanoven noční klid od 22:00 do 6:00.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Stížnost
Tereza  |  13.8.2023 8:46:21
Dobrý den , ráda bych dostala vysvětlení, proč nepřijel autobus číslo 41 na zastávku Pravdova? Dne 13.8.2023 měl odjet v 8:35. Stála jsem na zastávce s miminkem v 8:31 a autobus nikde . Odcházím v 8:44. Autobus měl jet směr Políkno a dále Buk. Zřejmě si pan řidič dělá co chce .
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková | 14.8.2023 12:02:18
Dobrý den,

z dispečinku ČSAD máme informaci, že kontrolou dle GPS jel řidič řádně podle jízdního řádu v 8:35 a dále pak pokračoval na nábřeží a do Políkna. Je možné, že jste nestála na správné zastávce.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Změna bydliště
Vladimíra Vaňásková  |  10.8.2023 10:48:32
Dobrý den. Bydlíme v podnájmu a majitel nechce aby jsme zde měli trvalý pobyt. Dostali jsme radu, že majitel bytu kde jsme bydleli musí podat na úřadě "Návrh na zrušení trvalého pobytu". Po několika urgencich tak ještě neudělali. Jde to vyřešit jinak? Děkuji.
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková | 14.8.2023 11:51:58
Dobrý den,

obecně platí, že majitel nemovitosti, kde trvalý pobyt máte může, ale nemusí návrh na zrušení trvalého pobytu podat. Dle ust. § 10 odst. 6 písm. c) zákona o evidenci obyvatel je občan ohlašující změnu místa trvalého pobytu mj. povinen doložit vlastnictví bytu nebo domu, nebo doložit oprávněnost užívání bytu, tím je například zmiňovaná nájemní smlouva. Z hlediska zákona o evidenci obyvatel je nájemní smlouva sama o sobě souhlasem oprávněné osoby se zápisem údaje o místu trvalého pobytu. S případnými dalšími dotazy se můžete obrátit na oddělení správních činností na pracoviště evidence obyvatel.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Volné pobíhání psů.
Josef Svoboda  |  3.8.2023 14:11:08
Dobrý den,
bydlím na sídlišti Hvězdárna a poslední dobou na sídlišti přibývá volně pobíhajících psů (bez vodítka), zejména psů velké rasy. Toto se děje hlavně odpoledne a navečer v meziblocích bytových domů, kolem hospody, zastávky MHD a dětského hřiště. Strážníci městské policie projedou v autě jen hlavní ulici, tak toto nevidí. Majitelé psů na upozornění reagují mnohdy arogantně a vzhledem k anonymitě obyvatel sídliště není ani možná identifikace v případě napadení psem (někdy k tomu stačí i jen pohyb, který se psovi nelíbí). Můžete mi prosím sdělit, jak by bylo možné ze strany města tomuto chování majitelů psů zabránit ?
Děkuji za odpověď, Josef Svoboda
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková | 14.8.2023 11:42:05
Dobrý den,

městská policie provádí pěší pochůzky po celém městě, tedy i na sídlišti Hvězdárna. Strážníci jsou informováni, aby se zaměřili na Vámi uvedené lokality. Jinak s volným pobíháním psů se bohužel dlouhodobě potýkáme v celém městě. Situace se ale nezlepší, pokud se zásadním způsobem nezmění myšlení a přístup samotných majitelů psů. Na druhou stranu musí nezodpovědní majitelé psů počítat s postihem v podobě pokuty na místě nebo ve správním řízením.

S pozdravem

Eliška Čermáková
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 47 | další >
load