1234

Otázky a odpovědi

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
Videoprojekce na Křišťálové růži
Hana Chládková  |  28.11.2022 16:59:03
Dobrý den, zajímalo by mě,kdo je autorem snímků našeho města a videoprojekce na večeru Křišťálové růže? Bylo to úchvatné a nádherné! Díky za celý večer a gratulace oceněným!
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 29.11.2022 8:58:58
Dobrý den,

moc nás těší, že se Vám akce líbila. Fotografie jsou od fotografa Jaroslava Horáka, který letos pro město tuto novou sadu snímků nafotil. http://www.foto-jaroslavhorak.cz/.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Výdej občanského průkazu
Zbyněk Nutr  |  22.11.2022 8:23:29
Dobrý den,je nějaká možnost výdeje občanského průkazu např.poštou nebo prokázáním plné moci?Mamka je po operaci kyčle.Děkuji Nutr
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 24.11.2022 8:20:49
Dobrý den,

občanský průkaz nelze zaslat poštou, musí být vyzvednut osobně nebo na základě plné moci s úředně ověřeným podpisem zmocnitele a to jen ze závažných důvodů. Tyto důvody musí být v plné moci uvedeny. Zmocněnec při výdeji občanského průkazu předloží tuto plnou moc a svůj občanský průkaz. V případě dalších dotazů kontaktujte oddělení správních činností na tel +420 384 351 341.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Veřejné osvětlení a světelný smog.
František  |  16.11.2022 16:49:01
Dobrý den, chtěl bych vznést dotazy na výměnu veřejného osvětlení, ale musím napřed pochválit, že se město snaží eliminovat tzv. světelný smog. Opravdu nám na Hvězdárně do výměny starých lamp, šlo do oken tolik rušivého světla, že se po bytě dalo večer chodit i po tmě bez rozsvícení. Od výměny lamp se mi večer daleko lépe usíná. Moc lidí tento krok asi ani moc nedocení, tak se aspoň symbolicky přidám s pochvalou.
Mohli byste mi prosím sdělit, kdy vůbec dojde ke kompletnímu dokončení výměny sodíkových lamp za LEDky v celém Hradci? A byl by teď po další etapě výměny dalších lamp nějaký problém graficky znázornit na mapce a dát ji třeba na web města, které ulice již jsou a které to teprve čeká? Stačila by jednoduchá mapa Hradce a třeba červeně označit ulice s již vyměněnými lampami?
A poslední asi né dotaz, ale spíše inspirace. Neplánoval by Hradec, po vzoru Beskyd, teď té po výměně veřejného osvětlení inicializovat nějakou diskuzi o oblasti tmavé oblohy a případně o její ochraně? Případně i spolupráci s přilehlými obcemi. Podle mapy světelného znečištění byl Hradec největší "znečišťovatel" noční oblohy v okrese, to se s tou nutnou výměnou osvětlení logicky postupně mění k lepšímu. (Vyhledejte si pro zajímavost mapu světelného znečištění a uvidíte JV od Hradce směrem k Bystřici se nabízí zajímavý kus tmavé krajiny.) Zlepší to jistě i pozorování noční oblohy z hvězdárny. Někteří turisté a astronomové dokonce cíleně za touto atrakcí jezdí do Beskyd. Hradec to po nutné generační výměně osvětlení vlastně moc již stát nebude, okolní obce jistě teď řeší stejné energetické problémy a stáří lamp. A ty lampy se teď stejně z důvodu stáří a úspor ve velkém mění, tak by bylo škoda tu generační výměnu osvětlení i nějak turisticky nevyužít. Děkuji za reakci.
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 24.11.2022 8:18:32
Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět. Veřejné osvětlení postupně vyměňujeme za úspornější. Kde už lampy byly vyměněny, a kde ne, se můžete podívat na webu města v záložce Úřad online - Mapy - Geoportál (https://www.jh.cz/cs/urad-on-line/mapy.html), kde si můžete vyfiltrovat právě jen veřejné osvětlení, ale i další investiční akce, mapu odpadového hospodářství a další.

Kdy dojde k dokončení výměny všech lamp v tuto chvíli nelze říct. V návrhu rozpočtu na příští rok je ale počítáno s další etapou obnovy veřejného osvětlení, a to v lokalitě sídl. U Nádraží, Nádražní ul., Zbuzany, Rezkova, Jarošovská, Pražská, Miřiovského a další, celkem zhruba 300 světelných bodů. I na tuto čtvrtou etapu máme přislíbenou dotaci.

Téma světelného smogu je určitě důležité i pro město Jindřichův Hradec. Právě výměna lamp světelné znečištění snižuje. Téma tmavé oblohy je jednou z oblastí, kterou se bude vedení města zabývat.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Stezka na Hvezdarne
Jan Kolman  |  31.10.2022 20:17:05
Vazena pani Cermakova,

chtel bych se Vas prosim zeptat, zda mesto JH ma stale ve svych planovanych investicnich akcich realizaci cyklostezky na Hvezdarne od noveho Penny nahoru kolem plotu materske skolky. Pokud ano, prosim o informaci, na kdy je tato akce naplanovana. Dekuji, s pozdravem, Jan Kolman
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 8.11.2022 8:31:35
Dobrý den,

v rozpočtu letošního roku s touto akcí počítáno není. Rozpočet na rok 2023 dosud není schválen zastupitelstvem města, takže nelze v tuto chvíli říct, zda se cyklostezka bude příští rok stavět nebo ne.

S pozdravem

Eliška Čermáková
rekonstrukce Václavská
Věra Reisnerová  |  25.10.2022 8:39:38
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kdy bude upraven povrch výkopu ve Václavské ulici od křižovatky 28. října, přes křižovatku Na Výsluní dál směrem k benzinové stanici. Na komunikaci je velké množství poměrně hlubokých děr a hrozí poškození vozidel. Rekonstruovaná část Václavské ulice byla slavnostně otevřena, ale rozhodně nepovažuji rekonstrukci vzhledem k výmolům a dírám za dokončenou.
Děkuji.
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 31.10.2022 10:13:53
Dobrý den,

rekonstrukce Václavské ulice, kterou provádělo město je hotová. V místě, o kterém píšete, prováděla firma EG.D výměnu plynovodu. Toto nebylo součástí opravy Václavské ulice. Je to samostatná akce EG.D a ti také musí povrch silnice uvést do pořádku.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Eliška Čermáková
Vánoční a Adventní trhy Jindřichuv Hradec
Radek Uchytil  |  2.10.2022 18:13:57
dobrý den,
rad bych se zeptal kde zjistím víc informací o pronajmu stánku přes Vánoční a Adventní trhy v Jindřichově Hradci? dekuji Uchytil
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 4.10.2022 13:08:47
Dobrý den,

pronájem stánků na vánoční trhy řeší Služby města Jindřichův Hradec. Obraťte se tedy prosím na paní Květu Šteflíčkovou na telefon: 384 364 250 nebo e-mail: kveta.steflickova@smjh.cz.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Eliška Čermáková
Parkoviště (vrakoviště) u nádražní budovy
Petr Fiala  |  14.9.2022 13:04:42
Dobrý den,

rád bych se zeptal kdo v současné době provozuje parkoviště (parkovací plochy) přímo naproti budově hlavního nádraží. Nachází se zde totiž několik evidentně nepojízdných autovraků s rozbitými skly, zapojeným tažným lanem a podobně. Navíc mám podezření že 90% těchto aut je zde odstaveno dlouhodobě. I vzhledem ke konající se akci dne železnice by stálo za to zde takto odstavené vozy nechat odtáhnout a umožnit tak jednak návštěvníkům města, nebo i cestujícím zde normálně parkovat.
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 16.9.2022 10:30:48
Dobrý den,

pozemek, o kterém píšete je parkovací plocha v majetku města. Neplatí zde žádné časové omezení. Kolegyně z odboru správy majetku města se byla podívat přímo na místě. Podle jejího zjištění zde jsou dvě auta, která jsou viditelně nepojízdná. Ostatní auta jsou v pořádku a očividně provozu schopná. Dvě zmíněná odstavená auta jsme nahlásili městské policii, aby zjistila, komu patří a vyzvala majitele k jejich odstranění. My je z komunikace odtáhnout nemůžeme. To by bylo možné jen v případě, že by mohlo dojít k bezprostřednímu ohrožení životního prostředí, což není tento případ.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Obchodní centrum
Jan Kalina  |  6.9.2022 18:05:32
Dobrý den. Nevíte proč se ještě nezačalo stavět obchodní centrum na Hvězdárně ? Příští rok se má otevírat a nic se tam neděje. Děkuji za odpověď. Kalina
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 8.9.2022 14:56:51
Dobrý den,

město není investorem této rozsáhlé akce. Podle informací, které máme, by měla výstavba začít na jaře příštího roku.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Bobelovka
Olga Lévaiová  |  27.8.2022 14:08:54
Dobrý den, obracím se na Vás za obyvatele Bobelovky s několika otázkami a požadavky.
1.Pozemky v okolí domů na Bobelovce jsou z velké většiny v soukromém vlastnictví. Rádi bychom zde měli kontejner na bio odpad pro všechny obyvatele, protože od jara do podzimu jsou kontejnery na směsný odpad naplněny posečenou trávou, větvemi a jiným rostlinným odpadem a to nejen od místních, ale i od zahrádkářů z blízké zahrádkářské kolonie.
2. Prosíme také o kontejner na kov.
3. Nejčastěji diskutovaná věc - provizorní autobusová zastávka. I když byly provedeny malé úpravy, řidiči stále mají problém se správným najetím k nástupišti z betonových panelů, aby nepoškodili autobus. Při deštích je vyplavován podsyp z pod panelů, kolem zastávky se tvoří ohromné louže, takže s čistými botami odtud neodejdete. Betonový nájezd se již rozpadá, chybí zde lavička a odpadkový koš, ty zůstaly na bývalém umístění zastávky. Informační panel o odjezdech autobusů je zasazen v trávě cca 0,5 m od posledního panelu, kdo si chce zjistit odjezd, musí stejně stoupnout v případě deště do rozbahněné trávy. Víme, že tato zastávka byla provizorně zřízena kvůli stavebním pracím v bývalém stacionáři, poslední zpráva byla, že demolice by měla začít v srpnu, ale zatím se nic neděje. Zajímá nás, zda nemáte nějaké bližší informace od krajského úřadu o postupu prací a kdy se dočkáme nové krásné zastávky.
Děkuji za odpovědi
Za obyvatele Bobelovky Olga Lévaiová
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 30.8.2022 8:27:45
Dobrý den,

děkujeme za upozornění. S umístěním kontejneru na bioodpad a nádoby na kovy není problém, v co nejbližší době budou nádoby přivezeny. Co se týká zastávky, tak v současné době probíhá řešení majetkoprávních vztahů pro výstavbu „plnohodnotné“ autobusové zastávky, která je již projekčně hotova. Nicméně do doby vyřešení bylo přistoupeno ze strany města k vybudování provizorní zastávky. Před samotnou instalací provizorní zastávky bylo na místě samém provedeno šetření za přítomnosti dopravních odborníků tak, aby do zastávky mohly zajet autobusy bez problémů. Pokud se tak neděje, není tato chyba na straně města. Vzhledem ke skutečnosti, že stavební práce na objektu bývalého stacionáře „Bobelovka“ nezajišťuje město Jindřichův Hradec, bližšími informacemi k postupu stavby nemáme.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Zastávka Na Točně
Štěpánka Ficalová  |  24.8.2022 20:08:31
Dobrý den, blíží se opět zahájení školního roku a jako matka dojíždějících dětí opět nejsem chytrá z toho kde děti vystoupí z autobusu a jestli včas stihnou dojít do školy???.( 6.ZŠ)...Bude každý linkový autobus zastavovat u MŠ na Hvězdárně? ....nebo budeme děti připravovat na úprk od LDN....a opravdu se jedná o zastávku u LDN ? minulý rok to bylo také takto prezentováno a až 1.školní den se zjistilo, že autobus odjíždí od kasáren??
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 26.8.2022 9:44:53
Dobrý den,

podle dohody s ČSAD Jindřichův Hradec a ČSAD Autobusy České Budějovice to bude po dobu uzavírky křižovatky tak, že autobusy veřejné linkové dopravy, které zastavovaly na zastávce sídl. Hvězdárna budou zastavovat na zastávce sídl. Hvězdárna MŠ. A autobusy, které zastavovaly na zastávce U Václava budou zastavovat na zastávce nemocnice LDN.

S pozdravem

Eliška Čermáková
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 42 | další >
load