1234

Otázky a odpovědi

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
Hlasita rekonstrukce
KM  |  22.5.2022 13:50:02
Ziji v historicke casti centra mesta a dum vecle nas prochazi nekonstrukci, ktera je od pondeli do nedele hlasita, rezani a drnceni od rana do vecera, v J.Hradci neexistuje vyhlaska o vykonavani praci alespon v nedeli? Jeste v centru. Dekuji
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 27.5.2022 12:44:36
Dobrý den,

nejspíš máte na mysli opravu fasády domu v Panské ulici. Omlouváme se za nepříjemnosti, které rekonstrukce způsobuje sousedům, ale udělat se to musí. Taková vyhláška, jakou zmiňujete není, ani nemůže být. Práce mohou probíhat přes den kdykoli, samozřejmě platí dodržení nočního klidu.

Děkujeme za pochopení

s pozdravem

Eliška Čermáková
Lidl
Petra Ondřejová  |  8.5.2022 18:40:05
Dobrý den,doneslo se mi,že by se měl v důsledku přemístění do nově vystavovaného OC u sídliště Hvězdárna,zrušit Lidl u Městské knihovny.Nevím,zda má město k tomu nějaké informace.Nebudu mluvit jen za sebe,ale i za mnoho lidí ze sídliště U Nádraží,a nejen tam,kteří tím ztratí možnost nákupu s větším výběrem sortimentu potravin či zeleniny a ovoce,které opravdu v této lokalitě značně chybí.Obzvláště po zavření JH Marketu,je tady mizerný výběr a dostupnost i akčních věcí a mnoho starších občanů by tak muselo vzít za vděk pouze Jednotou na náměstí,či Retou uprostřed sídliště,kde výběr potravin dost vázne.Myslím,že lidé v okolí centra a lokality kolem nádraží,mají dosti omezený výběr kde nakoupit,zvláště ti bez auta.Máte k tomuto problému nějaké informace?Děkuji za odpověď,Petra Ondřejová
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 10.5.2022 7:58:11
Dobrý den,

podle informací, které má město, se naopak počítá s vybudováním nové a větší prodejny Lidl v této lokalitě. Společnost Lidl už vykoupila pozemky bývalého Stavcentu a má v plánu budovu zbourat a postavit na tomto místě novou prodejnu. V tuto chvíli se řeší potřebná povolení a také dopravní napojení. Co bude s budovou současné prodejny je záležitostí společnosti Lidl, ale nejspíš ji nabídne jiným prodejcům. Výhledově by tak měly být v Jindřichově Hradci hned dva supermarkety Lidl - v novém obchodním centru a místo Stavcentu. Záleží ale, jak dopadnou všechna jednání, jde o projekty soukromého investora, ne města.

s pozdravem

Eliška Čermáková
ověřování podpisů
Olga Kárová  |  28.4.2022 17:24:24
dobrý den potřebuji na smlouvu úředně ověřený podpis , kam mám jít - oddělení děkuji
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 2.5.2022 8:24:45
Dobrý den,

ověřit podpisy si můžete nechat v úřední hodiny na podatelně městského úřadu v Klášterské ulici.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Zastávka MHD Bobelovka
Olga Lévaiová  |  27.4.2022 19:15:54
Dobrý den, v těchto dnech došlo k přemístění autobusové zastávky MHD na Bobelovce od stacionáře na točnu. Bude zde vybudována zvýšená zastřešená čekárna ? Nastupování a vystupování z autobusu je nyní dosti složité, vystupuje se do trávníku, v dešti a sněhu to bude docela nepohodlné a i když jsou autobusy nízkopodlažní, některým, hlavně starším lidem, dělá problém pohodlně vystoupit, je to pro ně vysoko. Děkuji za odpověď. Olga Lévaiová
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 2.5.2022 8:14:10
Dobrý den,

nejpozději do čtrnácti dnů budou přesunuty panely do prostoru točny na Bobelovce, kde vznikne nová provizorní autobusová zastávka. V současnosti rovněž řešíme umístění stálé zastávky, kdy její plánované umístění narazilo na nesouhlas vlastníka přilehlého pozemku.

s pozdravem

Eliška Čermáková
Matriční knihy
Marta Tesařová  |  26.4.2022 8:29:18
Dobrý den,
došlo již z digitalizaci matričních knih JH z roku 1961? Zajímala by mne hlavně matriční kniha zemřelých v JH v 1. čtvrtletí roku 1961.

Děkuji


Marta Tesařová
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 26.4.2022 9:58:07
Dobrý den,

knihy úmrtí se předávají k digitalizaci do Státního oblastního archivu v Třeboni až po uplynutí lhůty 75 let od posledního zápisu v knize. Matriční kniha úmrtí rok 1961 je uložena na matrice zdejšího úřadu. Pokud chcete do knihy nahlížet, je to možné, ale platí pro to určitá pravidla. Domluvte se proto prosím na podrobnostech s vedoucí oddělení matriky Radkou Svitákovou +420 384 351 331, svitakova@jh.cz.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Připomínky a návrhy
Martin Klomínský  |  15.4.2022 16:32:36
Dobrý den, měl bych pár dotazů. Chci se zeptat, zda by bylo možné udělat přechody pro chodce v ulici Zborovská plus přilehlé ulice, není zde žádný. Ikdyz je tu omezena rychlost na 30km/h, tak to moc nepomůže. Dále by byl dobrý přechod pro chodce v ulici Pod Vrchy, kde se spojují hlavní silnice směrem na Buk a silnice podél řeky do obytné zóny. A poslední dotaz, zda by se na sídlišti Hvězdárna nebo kdekoli jinde dalo udělat psi hřiště. Je zde spoustu dětských hřišť, se kterými souhlasim, ale pro psi na volný pohyb tu není nic. Převážně všude ve městě musí být pes na vodítku. S pozdravem Klomínský
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 26.4.2022 9:21:26
Dobrý den,

pokud máte nějaký návrh na změnu v dopravním značení, respektive přidání přechodů pro chodce, obraťte se prosím přímo na odbor dopravy. Můžete kontaktovat vedoucího odboru Ing. Zbyňka Heřmana na mailu herman@jh.cz. Co se týká dotazu na psí hřiště, tak v tuto chvíli žádné takové v plánu není, ale počítá se s vybudováním psího oploceného hřiště v rámci revitalizace sídliště Vajgar. V dalších letech by s projektem revitalizace mělo dojít i na sídliště Hvězdárna a pak bude jistě řešena i otázka psího hřiště. Na Hvězdárně je ale velmi omezený prostor.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Eliška Čermáková
Praktičtí lékaři ve městě Jindřichův Hradec
Miroslav Svoboda  |  7.4.2022 11:15:49
Dobrý den.
V indexu kvality žívota v městech za rok 2011 byl J.Hradec na 1 místě v roce 2020 už na 35 místě a v roce 2021 na 48 místě.Protože už v J.Hradci bydlím skoro 50 let a je mi 68 let tak i já pozoruji,že se má kvalita života zde zhoršuje.Jedná se zejména o přístup k zdravotní péči.Jde mi o to,že chybí praktický lékaři ,podle indexu patříme v této kategorii na jedno z posledních míst v republice.Třeba Třeboň je na tom daleko lépe a i Dačice jsou na tom o hodně lépe.Byl jsem na VZP s tím že bych chtěl změnit praktického lékaře a dostal jsem seznam ve kterém bere nové pacienty v Jindřichově Hradci pouze jedna lékařka Dr.Vlnasová které je 65 let a je předpoklad že brzy také skončí .V seznamu jsou praktičtí kteří berou nové pacienty 3 v Třeboni,Dva v Dačicíchpo jednom ve Slavonicích,Českých Velenicích,Stráži nad Nežárkou,Suchdolu nad Lužnicí,Deštné,Strmilově,Nové Bystřici,Chlumu u Třeboně a Kunžaku.Dokument mám k dispozici.
Chci se tedy zeptat,kdy město Jindřichův Hradec začne řešit nedostatek praktických lékařů ve městě?Už je nejvyšší čas.
Dr.Svoboda Miroslav,Nádražní 287,Jindřichův Hradec.
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 20.4.2022 11:57:12
Vážený pane Svobodo,

nedostatek praktických lékařů je problém, který je plně v kompetenci zdravotních pojišťoven, přesto se jím město zabývá. Není nám samozřejmě lhostejné, že by základní lékařská péče mohla být obyvatelům našeho města špatně dostupná. Bohužel se jedná o komplexní problém, na jehož řešení má město jako takové pouze malý dosah. Jednáme se zdravotními pojišťovnami, vybízíme je k aktivnímu hledání nových lékařů. Komunikujeme také na úrovní kraje. Jako město nabízíme novým lékařům pomoc se zajištěním prostor pro ordinaci a bydlení v městských bytech. Zkrátka se snažíme, aby u nás lékaři měli dobré podmínky a motivaci si svoji praxi otevřít právě zde. Bohužel je to běh na dlouhou trať, ale věříme, že tak, jak se nám podařilo stabilizovat zubní lékaře, se podaří zdravotním pojišťovnám s naší pomocí zlepšit situaci i v dostupnosti praktických lékařů.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Dolni Radaun Nr 81
Erich Mader  |  6.4.2022 8:19:10
Ich möchte fragen, ob es ein Bild oder Foto vom Haus Nr 81 in Dolni Radaun aus den Jahren 1940 - 1960 gibt. Es ist das Haus, wo Franz Longin aus Stuttgart als Kind gelebt hat.

Viele Grüße
Erich Mader
Odpověděl: Mgr. Petr Kolář, referent zahraničních vztahů | 11.4.2022 14:59:51
Sehr geehrter Herr Mader,
Dolní Radouň ist heutzutage ein Ortsteil von Jindřichův Hradec. Die ortsansässigen Zeugen der alten Zeit wurden schon angesprochen, Ihre Frage wurde ihnen vorgestellt. Jetzt muss es nun gewartet werden. Sobald wir konkrete Ergebnisse erhalten, lassen wie Sie informieren.

Freundliche Grüße

Petr Kolář
Dotaz k omezení provozu
Věra Reisnerová  |  8.4.2022 8:28:54
Dobrý den,
měla bych dotaz, co se děje na silnici č. 34 za nově vybudovaným kruhovým objezdem u Penny směrem k Jiráskovu předměstí, Otínu atd. Doprava je svedena jen do jednoho jízdního pruhu. Nikde jsem nenašla informaci o tom, proč toto omezení na silnici je a jak dlouho bude trvat. Můžete mi tyto informace poskytnout?
Děkuji.
Reisnerová
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 8.4.2022 14:02:00
Dobrý den,

nejde o akci města a dopravní omezení ani není v gesci odboru dopravy Městského úřadu Jindřichův Hradec, proto jsem se s žádostí o odpověď obrátila na kraj. Krajský úřad povolil v daném místě zvláštní užívání silnice I/34 pro provedení části stavby „Napojení OC Jindřichův Hradec ze silnice I/34“ (jedná se o realizaci připojovacího jízdního pruhu pro vozidla jedoucí ve směru od budoucího obchodního centra), a to na dobu od 21. 3. – do 30. 4. 2022. V databázi uzavírek tato akce není uvedena, neboť na silnici I/34 je zachován obousměrný provoz ve dvou zúžených jízdních pruzích.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Hnůj u rozhledny Děbolín
Kateřina Bočková  |  19.3.2022 16:26:22
Máme krásnou rozhlednu v Děbolíně . Opravdu musel být hnůj uložen přímo u rozhledny? To bude krásná vizitka pro turisty, všude smrad , mouchy. To nemohli družstevníci vybrat jiné místo? Myslím,že by se nad tím měli úředníci zamyslet.
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 21.3.2022 11:53:44
Dobrý den,

hnojiště je umístěno na soukromých pozemcích, které obhospodařuje zemědělské družstvo. Město tak bohužel tuto situaci nemůže nijak ovlivnit. Dle vyjádření zemědělského družstva je polní hnojiště umístěno v souladu s platnými předpisy a předpoklad umístění je do podzimu.

s pozdravem

Eliška Čermáková
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 | další >
load