1234

Otázky a odpovědi

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
Doktorka
Gabriela Kopečková  |  1.11.2021 17:01:28
Dobrý den ,chtěla bych se zeptat jestli už se našla náhrada do ordinace doktorky Pechové/ Zámečníkové,děkuji
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 4.11.2021 11:53:12
Dobrý den,

bohužel, podle našich informací zatím náhrada za paní doktorku není. Jako město ale nemáme moc možností, jak tuto věc řešit. Primárně je to záležitostí zdravotních pojišťoven a krajského úřadu, nicméně vedení města aktivně s pojišťovnami jedná o nápravě této situace a současně nabízíme pro lékaře městské byty a případně pomoc s nalezením vhodného místa pro provozování ordinace.

s pozdravem

Eliška Čermáková
Ztrata obcanky
Kristýna Vojtová  |  19.10.2021 18:03:49
Dobry den, kam mam nahlasit ztratu obcanky?
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 21.10.2021 14:40:11
Dobrý den,

odcizení a ztrátu byste měla urychleně oznámit na jakémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností (nemusíte na úřad vašeho trvalého bydliště). V případě Městského úřadu Jindřichův Hradec je to na oddělení občanských průkazů (https://www.jh.cz/cs/mestsky-urad/odbory-uradu/odbor-zivnostensky-a-spravnich-cinnosti/). Od srpna 2021 je možnost nahlášení ztráty občanského průkazu také na Policii České republiky, doposud šlo nahlásit pouze odcizení občanského průkazu. V případě krádeže občanského průkazu se na Policii České republiky obraťte v každém případě. Povinností úřadu i policie je vložení dokladu do databáze neplatných dokladů, takže průkaz nebude moci nikdo zneužít. Nahlášení a zneplatnění dokladu si poté můžete ověřit na stránkách ministerstva vnitra.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Dostupnost zubního lékaře
Miroslava Tyšerová  |  12.10.2021 8:22:47
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem se bude řešit nedostupnost zubního lékaře v Jindřichově Hradci? Končí mi zubní lékařka bez náhrady a nejbližší zubní lékař mi byl zdravotní pojišťovnou nabídnutý v Praze...myslím si, že žiji celý život ve městě a ne na vesnici mimo civilizaci, tak by se s tím asi mělo určitě něco dělat a to pominu, že tu chybí obvodní lékař po MUDr. Zámečníkové...děkuji Vám za odpověď M.T.
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 18.10.2021 16:54:42
Dobrý den,

nedostatek zubních i praktických lékařů je, nejen v Jindřichově Hradci, problém. Jako město ale nemáme moc možností, jak tuto věc řešit. Primárně je to záležitostí zdravotních pojišťoven a krajského úřadu, nicméně vedení města aktivně s pojišťovnami jedná o nápravě této situace a současně nabízíme pro lékaře městské byty a případně pomoc s nalezením vhodného místa pro provozování ordinace. Bohužel problém s nedostatkem, zejména zubních lékařů, je nejen v Jindřichově Hradci, ale v podstatě v celé České republice kromě Prahy. Věříme, že se i tak do Jindřichova Hradce podaří nalákat potřebné lékaře.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Veřejné WC
Jiřina Mišley  |  28.9.2021 10:36:22
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat proč se zavírají veřejné WC v parku o víkendu brzy, když je akce třeba do 17 hodin.. Když je turistická sezona , tak si myslím, že by měli veřejné WC být otevřeny do večera.
Také jsem byla na svatováclavských slavnostech na nám. Míru, ale WC ve staré radnici nestačí na tolik lidí. Všude ve světě jsou při takových to akcích dávány wc - chemické buňky. Všude se nabízí pivo, víno, burčák - tak lidé musejí navštívit WC, ale v té frontě na jeden záchod je kolikrát hrozné čekat. Proč mám hledat nějaký hotel, kde je WC? Měli byste s tím něco vždy udělat, třeba když budou Vánoční trhy na nám. Míru a bude se tu zase podávat svařák, grog atd.
Děkuji a přeji pěkný den Mišley
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 7.10.2021 8:20:02
Dobrý den,

otevírací doba veřejných WC, které provozují Služby města, je dána rozhodnutím vedení města a kopíruje poptávku a zároveň možnosti provozovatele. V běžné i víkendové dny je podle našich zkušeností otevírací doba dostatečná. Co se týká situací, kdy jsou v centru kulturní akce, pak se po dohodě organizátora a Služeb města otevírací doba upravuje tak, aby po dobu trvání akce byly toalety otevřené. Kromě WC na Staré radnici jsou veřejné záchody také v Husových sadech, kam mohou lidé z nám. Míru snadno dojít. Určitě ale stojí za zvážení navýšit kapacitu toalet přistavením chemických WC při větších akcích. Děkujeme za podnět a budeme ho brát při dalším plánování kultury na náměstí v potaz.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Parkování a přespávání v karavanech v našem regionu.
Ivana Masařová  |  26.9.2021 11:31:44
Dobrý den, chtěla bych se informovat na možnosti parkování a přespávání v karavanech v našem regionu. Reaguji tímto na situaci, která nastala v sobotu 25. 9 2021. Bydlíme na Radouňce v ulici Perleťová naproti dětskému hřišti hned vedle rybníku na začátku naučné stezky. V sobotu navečer přijel na hráz rybníka karavan ( SPZ-7AB 95 74) a hodlal zde zakempovat. Samozřejmě se nám to nelíbilo. Není zde žádný vyhrazený prostor pro veřejné kempování, ani karavanové stání. Tudíž jsme situaci vyhodnotili, i po dohodě s okolo bydlícími sousedy, že zde hodlají kempovat na černo. Obrátili jsme se tedy s pomocí na městskou policii a k našemu velkému překvapení jsme se dozvěděli, že s karavanem mohou lidé parkovat kdekoliv a kdykoliv bez omezení. Od toho prý karavan je, aby si lidé mohli zaparkovat a přespat kde chtějí. My jsme, ale jiného názoru! Pro karavany jsou vyhrazena místa pro zakempování a určitě nelze, už minimálně z hygienického hlediska, aby si s nimi lidé parkovali kdekoliv se jim zlíbí. Podle nás jsou určitě nastavena jistá pravidla, a na ta bychom se Vás chtěli zeptat, aby se tato situace již neopakovala. Protože pokud budou mít lidé možnost zastavit si a přespat kde se jim namane, budeme tu mít za chvíli pěkný ,,Kocourkov". Děkuji za odpověď. S pozdravem Ivana Masařová.
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 6.10.2021 10:39:11
Dobrý den,

podle vyjádření Městské policie bylo obytné auto zaparkováno na pozemku státu nikoliv města. Městská policie zřejmě vyhodnotila, že se nejedná o kemping, ale pouze o parkování. Obytný vůz (karavan) se nemusí parkovat v kempu, často postačí obyčejné parkoviště. Do kempu se vydává jen tehdy, kdy potřebujete doplnit vodu nebo vyprázdnit toaletu. V České republice není prozatím „kempování na divoko“ vysloveně zakázáno. Samozřejmě je potřeba dodržovat zákony na ochranu přírody a další pravidla. Určitě je nutné respektovat dopravní značení a nezajíždět do zákazů vjezdu, parkování či nočního stání, respektovat zákazy vjezdu do lesa nebo na lesní či polní komunikace a respektovat soukromého vlastnictví a dodržovat pořádek. Mnohá města pak parkování takových vozidel přes noc vysloveně zakazují - jako například Olomouc, kde pro ně platí v době od 22.00 hodin do 06.00 hodin zákaz stání. Město Jindřichův Hradec takovouto vyhlášku zatím nemá.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Eliška Čermáková
Lavička na MHD
Jiří Šebesta  |  14.9.2021 16:15:44
Kdy bude doplněna lavička na MHD u polikliniky směrem na Hvězdárnu.
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 17.9.2021 11:47:23
Dobrý den,

požadavek na doplnění lavičky jsme předali Službám města Jindřichův Hradec. Děkujeme za podnět.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Lékař
Gabriela Kopečková  |  14.9.2021 5:23:10
Dobrý den,bude nová lékařka v ordinaci po doktorce Pechové/Zámečníkové? Děda a babi nemůžou jezdit do Veselí nad Lužnicí ani do Pelhřimova. Děkuji za odpověď Kopečková
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 14.9.2021 11:37:34
Dobrý den,

podle informací, které mám od Krajského úřadu Jihočeského kraje, v době od 28. 7. 2021 do 7. 9. 2021 bylo na návrh zdravotní pojišťovny vyhlášeno výběrové řízení pro obor všeobecné praktické lékařství, pro území okres Jindřichův Hradec. Bohužel Krajský úřad ve stanovené lhůtě neobdržel žádnou přihlášku. Budeme iniciovat vypsání dalšího výběrového řízení.

s pozdravem

Eliška Čermáková
Lékař
Hana Veselá  |  8.9.2021 15:17:02
Dobrý den,chci se zeptat zda již proběhlo výběrové řízení na náhradu lékaře za Mudr.Zamecnikovou.Děkuji za odpověď
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 14.9.2021 11:37:22
Dobrý den,

podle informací, které mám od Krajského úřadu Jihočeského kraje, v době od 28. 7. 2021 do 7. 9. 2021 bylo na návrh zdravotní pojišťovny vyhlášeno výběrové řízení pro obor všeobecné praktické lékařství, pro území okres Jindřichův Hradec. Bohužel Krajský úřad ve stanovené lhůtě neobdržel žádnou přihlášku. Budeme iniciovat vypsání dalšího výběrového řízení.

s pozdravem

Eliška Čermáková
Lavičky
Vlasta Reisnerová  |  9.9.2021 10:59:35
Dobrý den, kam se poděly dvě lavičky u knihovny v parku na sídl. Vajgar? Děkuji.
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 13.9.2021 13:45:37
Dobrý den,

jedná se o lavičky, které poškodil neznámý vandal a Služby města je tak musely demontovat a v tuto chvíli prochází opravou. Ihned poté Služby města lavičky namontují na původní místa.

S pozdravem

Eliška Čermáková
Ulice Italských legií
Petra Maxová  |  26.8.2021 7:32:55
Dobrý den, na začátku ulice Italských legií (u bývalé LDN) je již několik let propadlá silnice, ve kterých se tvoří rozsáhlé a hluboké louže, kterými jsou chodci po dešti pravidelně omýváni, díky projíždějícím autům. Z důvodu uzavřené Václavské ulice je navíc tato ulice velmi zatěžována a propady se prohlubují, proto žádáme o opravu.
Děkuji.
Odpověděl: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí | 30.8.2021 11:04:25
Dobrý den,

děkujeme za upozornění na špatný stav komunikace, vozovku v ulici Italských legií vyspravíme po otevření ulice Václavské.

s pozdravem

Eliška Čermáková
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 37 | další >
load